Şuan zaten Android 12 beta programı var olan OnePlus firması, OnePlus 8 serisi için Kapalı Android 12 Beta programını başlattığı duyurdu. Bu kapalı beta programı daha fazla risk içeriyor ancak firma iyi performans gösteren kişileri ödüllendireceğini söylüyor. Gelin detaylara bakalım.

OnePlus zaten serbest Android 12 beta progamını OnePlus 9, 9 Pro, OnePlus 8, 8 Pro ve 8T gibi cihazları için başlatmıştı. Şirket şimdi de Kapalı Android 12 Beta programını başlattığını duyurdu. Bu Kapalı Beta Testinin (CBT) bir parçası olarak, katılımcıların bir Gizlilik Sözleşmesi imzalamaları ve tüm verileri silen temiz bir flaş gerektiren yapıları flaş etmeye istekli olmaları gerekiyor. Bu nedenle, birincil cihazınıza beta ürün yazılımını yüklememeniz öneriliyor. Ayrıca, beta sürümlerinin genellikle kullanıcı deneyimini engelleyen hatalar içerdiğini de unutmayın.

Konuyla ilgili resmi blog sayfasından açıklama yapan OnePlus şunları dedi: “Kapalı Beta Grubu, OnePlus personeline en yakın gruptur. Bu grup, OnePlus topluluğu üyelerinden oluşan seçkin bir ekipten oluşur. Bu grup mutlak gizlilik gerektirir. Birisi kararsız CBT paketini ifşa ederse ve diğerleri meraktan indirirse, OnePlus telefonlarında ciddi arızalara neden olabilir. Bu nedenle katılımcılarımızdan CBT kurulum paketini veya dahili beta ile ilgili herhangi bir içeriği proje ekibi dışındaki kişilerle gizlice paylaşmamalarını rica ederiz. Bu programa üye olmak için OnePlus ile bir Gizlilik Sözleşmesi (Gizlilik Sözleşmesi) imzalamanız gerekmektedir.”

Tüm bunlarla beraber bu programla ilgileniyorsanız, CBT’ye uygun olmak için aşağıdaki gereksinimleri karşılamanız gerekir:

  • Bir OnePlus 8 serisi veya OnePlus 8T cihaz sahibi olmanız gerekiyor.
  • Aktif bir OnePlus Topluluğu üyesi olmanız gerekiyor.
  • Telegram’da OnePlus ekibiyle düzenli olarak iletişim kurmaya ve geri bildirim sağlamaya istekli olmanız gerekiyor.
  • CBT sürümü, henüz geliştirme ve test aşamasında olan resmi sürüm değildir. CBT sürümüne güncelledikten sonra lütfen sabırlı olun ve istikrarsızlığını tolere edin ve bundan kaynaklanabilecek tüm riskleri kabul edin.

Yukarıdaki gereksinimleri karşılıyorsanız, buradan kapalı beta programına başvurabilirsiniz. Ancak OnePlus’ın şu anda OnePlus 8T kullanıcıları için yalnızca 200 kontenjanı bulunuyor. Bunun için acele etmeniz gerekiyor.

OnePlus, en iyi performans gösterenlere hediyeler sağlama sözü verdi. Ancak hediyelerin neler olduğu henüz açıklanmadı.

Paylaş

Yorumdan çık