Samsung’un amiral gemisi Galaxy Note 10+, iPhone 11 Pro Max‘da dahil olmak üzere tüm akıllı telefonları hız testinde geçmeyi başardı. Bu kez karşısında amiral gemi katili lakabıyla ün yapan OnePlus markasının amiral gemisi OnePlus 7T Pro McLaren Edition çıktı. Bakalım hız testinde bu iki telefondan hangisi galip geldi.

Samsung Galaxy Note 10 Plus şimdiye kadar hız testinde tüm rakipleri gerisinde bırakmayı başardı. Bu kez karşısında amiral gemi katili OnePlus 7T Pro var. İki telefonun özelliklerine özetle baktığımız zaman Galaxy Note 10+, Snapdragon 855 yonga seti, 12 GB RAM, UFS 3.0 F2FS depolama alanı ve Android 9 işletim sistemine sahipken, OnePlus 7T Pro McLaren, Snapdragon 855+ yonga seti, 12 GB RAM, UFS 3.0 EXT4 depolama alanı ve Android 10 işletim sistemine sahip. OnePlus 7T Pro (McLaren Edition)’nun özelliklerine baktığımız zaman daha gelişmiş bir yonga setine sahip olduğu gözüküyor, peki hız testinde neler oldu.

Phonebuff youtube kanalının hazırladığı hız testinde her iki telefonla 16 farklı oyun/uygulama ardarda iki tur olacak şekilde çalıştırılıyor. Böylece telefonların uygulama açış hızları ve arka planda çoklu uygulama çalıştırma performansları gösteriliyor. Hız testinin ilk turunun Galaxy Note 10+, 2 saniye farkla önde tamamladı. Testin ikinci turunu ise OnePlus 7T Pro, 1 saniye önde tamamladı. Ancak testin tamamını 1 saniye gibi kısa bir farkla Galaxy Note 10 Plus önde tamamladı ve liderliğini korudu.

Gelin isterseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri hız testiyle başbaşa bırakalım.

Paylaş

Yorumdan çık