Amiral gemi katili lakaplı telefonları ile bilinen OnePlus markasının yeni amiral gemisi OnePlus 6T hız testinde Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone XS Max ile karşı karşıya geldi. 579$ fiyata sahip olan OnePlus 6T, 1099$‘a satılan iPhone XS Max’e karşı nasıl bir performans gösterdi?

Phonebuff youtube kanalının hazırladığı hız testi videosuna geçmeden önce her iki telefonun özelliklerine özetle baktığımız zaman OnePlus 6T, Snapdragon 845 chipset, 8 GB RAM, 128 GB (UFS 2.1) dahili depolama alanı ve Android 9.0 Pie işletim sistemine sahipken iPhone XS Max, A12 Bionic chipset, 4 GB RAM, 64 GB (NVME) dahili depolama alanı ve iOS 12.1 işletim sistemine sahip.

OnePlus 6T özellikleri için tıklayın.

iPhone XS Max özellikleri için tıklayın.

Yapılan test iki telefonun performansını gösterdiği gibi aynı zamanda Android ve iOS platformunun da çalışma performansını gösteriyor diyebiliriz. Testte her iki telefonda 16 farklı uygulama ve oyun ardarda iki tur olacak şekilde çalıştırılıyor. Böylece telefonların uygulama açış hızları, uygulamaları arka planda çalıştırma performansları ve çoklu uygulama performansları gözler önüne seriliyor.

Testinde ilk kısmını iPhone XS Max 1 dakika 47 saniyede, OnePlus 6T ise 1 dakika 56 saniyede tamamlıyor. Testin ikinci kısmını iPhone XS Max 40 saniyede tamamlarken OnePlus 6T 50 saniyede tamamlayabildi. Özellikle testin sonlarında OnePlus 6T’nin uygulamaları arkaplanda çalıştıramaması büyük hayal kırıklığı oldu.

Paylaş

Yorumdan çık