OnePlus 15T, 6.32 inç AMOLED ekran, 165Hz ekran yenileme hızı, 50 MP + 50 MP çift arka kamera, 16 MP selfie kamerası, Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm) yonga seti, 12GBRAM/16GBRAM , 256GB/512GB/1TB dahili depolama alanı, çift sim kart, 5G desteği, ekrana gömülü parmak izi okuma, 100W hızlı şarj, 50W kablosuz şarj, 10W ters şarj ve 7500mAh batarya gibi özelliklere sahip. OnePlus 15T, yurtdışında 625$‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
OnePlus 15T özellikleri
| EKRAN ÖZELLİKLERİ | |
| Ekran Boyutu | 6.32 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1216 x 2640 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 460 ppi |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Yenileme Hızı | 165Hz |
| Ekran Özellikleri | Dolby Vision HDR Multi Touch Eldiven Uyumu (GloveTouch) DCI-P3 Renk Uzayı Islak Parmak Algılama Çerçevesiz Tasarım Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) DCI-P3 100% Ekran İçinde Ön Kamera HDR Vivid 10bit Renk Derinliği 330 Hz Screen Touch Response 800 cd/m² (nit) Parlaklık 1800 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) 3200 Hz Instant Touch Sampling Rate 3600 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) 3840Hz PWM Dimming |
| Ekran Koruması | Crystal Shield Glass |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 1 Milyar |
| Ekran Oranı | 19.5:9 |
| Ekran / Gövde Oranı | %90.6 |
| DONANIM ÖZELLİKLERİ | |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (2x4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L + 6x3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 3nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 840 |
| RAM (Bellek) | 12 GB RAM / 16 GB RAM |
| RAM Özelliği | LPDDR5 Ultra Pro |
| Dahili Depolama | 256 GB / 512 GB / 1 TB (UFS 4.1) |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| KAMERA ÖZELLİKLERİ | |
| Ana Kamera | Çift Kamera: 50 MP, f/1.8, 24mm (geniş), 1/1.56", 1.0µm, multi-directional PDAF, OIS 50 MP, f/2.8, 85mm (telephoto), 3.5x optik zoom, PDAF, OIS Renk spektrum sensörü, LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 8K@30fps, 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/120/240fps, gyro-EIS, OIS, Dolby Vision HDR |
| Ön Kamera | 16 MP, f/2.4, 23mm (geniş), HDR, Panorama, 1080p@30fps, gyro-EIS |
| BATARYA ÖZELLİKLERİ | |
| Batarya Kapasitesi | 7500 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | Li-Ion |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | 100W kablolu, 44W/100W UFCS, 55W PPS, 18W PD/QC, 30 dakikada %61 şarj 50W kablosuz 10W ters kablolu |
| TASARIM ÖZELLİKLERİ | |
| Boyutlar | 150.6 x 71.8 x 8.4 mm (5.93 x 2.83 x 0.33 inç) |
| Ağırlık | 194 Gram |
| Renk Seçenekleri | Kahverengi, Yeşil, Beyaz |
| Gövde Malzemesi (Ön/Arka) | - |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | - |
| İŞLETİM SİSTEMİ | |
| İşletim Sistemi | Android 16 |
| Kullanıcı Arayüzü | OxygenOS 16 |
| AĞ BAĞLANTILARI | |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 48, 66 |
| 5G | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 18, 26, 28, 38, 40, 41, 66, 48, 77, 78 SA/NSA/Sub6 |
| Hız | HSPA, LTE, 5G |
| KABLOSUZ BAĞLANTILAR | |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6/7, dual or tri-band, Wi-Fi Direct |
| NFC | Var |
| Kızılötesi | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 6.0 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive, LHDC 5 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS (L1+L5), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), GLONASS, NavIC (L5) |
| DİĞER BAĞLANTILAR | |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM |
| ÇOKLU ORTAM | |
| Radyo | Yok |
| 3.5mm Jak | Yok |
| Ekstra Ses Özelliği | - |
| DİĞER ÖZELLİKLER | |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Var - IP68/IP69K |
| Sensörler | ivmeölçer, jiroskop, yakınlık sensörü, pusula |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekrana gömülü, Ultrasonic |
| TEMEL BİLGİLER | |
| Duyurulma Tarihi | 24 Mart 2026 |
| Satış Tarihi | Mart 2026 |



