Son günlerin en popüler coinlerinden olan OM coin (MANTRA DAO), yükselişine ara vermeden devam ediyor. Son bir kaç ayda 20 kat artış gösteren OM coin nedir? Neden yükseliyor gibi soruları cevaplayacağız.

OM coin (MANTRA DAO) nedir?

MANTRA DAO, DeFi’ye güvenlik, uyumluluk ve demokratikleştirilmiş erişim sağlayarak dünyanın önde gelen ve en güvenilir merkezi olmayan finans ekosistemini oluşturma misyonundadır. OM coin ise platformun yerel bir kripto para birimidir. OM coin hem bir utility (yarar) hem de bir yönetim tokenidir. Token, kullanıcılara oy ve yönetim haklarını sağlar. Ayrıca, kullanıcılar tasarruf oyununa girmek için OM tokenini kullanır.

mantra dao

OM coin neden yükseliyor?

OM coin geçtiğimiz Ekim ayında 0.01725$ seviyesiyle tarihi dip seviyesini yaptı. O günden beri hızlı bir yükselişe geçen OM coin, 5 aylık bir sürede 0.34892$ seviyesine ulaştı. Coin 5 aylık bir sürede yaklaşık 20 kat yükseliş gösterdi. Şuan (13.05.2024) ise 0.66$ sevilerinden işlem görüyor. Peki OM coin neden yükseliyor? Yükselişi devam edecek mi?

OM coinin yükselişi devam eder mi sorusunu cevaplamadan önce kripto para piyasasında hızlı yükselmiş bir coine yatırım yapmanın çok riskli olduğunu bir kez daha belirtelim. Hızlı yükselen bir coin, yükselişine devam edebileceği gibi hızla düşüşe de geçebilir. Yükselişin sebebi yeni yatırımcıların girmesinden kaynaklandığı için düşüş başlaması durumunda bu yeni girenler hızla çıkacağı için hızlı bir düşüşte yaşanabilir.

Yaptığımız araştırmada OM coinin fiyatının bu denli yükselmesinin proje bazlı olmadığını görüyoruz. Boğa piyasasında bazı coinler yükselir ve yeni yatırımcılar da bu coine giriş yaptığı için yükseliş devam eder. Bundan dolayı OM coinin yükselişinin devam etmesini söylemek doğru olmaz. Yükseliş devam etse de bile bir yerden düşüşe geçebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: teloji.com sitemizde yazılanlar, yatırım tavsiyesi değildir. Okuyucular, sitemizde bahsi geçen coin, şirket veya hizmetlerle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar. teloji.com, sitede adı geçen konu, mal veya hizmetten doğabilecek zarar ya da kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.

Paylaş

Yorumdan çık