Mobil cihazları yetişkinler kullandığı gibi çocuklar ve bebekler de kullanıyor. Kimi zaman işi olan anneler çocukları oyalamak için yardımı telefon ve tabletlerde buluyor.Bu yazımızda çocukların severek oynadığı ve aynı zamanda çocukların gelişimine fayda sunacak android oyunları sizler için araştırdık ve inceledik.

 

Okul Öncesi Eğitim Türkçe Oyun

okul-oncesi-egitim-turkce-oyun

Okul öncesi çocuklar için geliştirilmiş başarılı bir android oyun. Bu oyunda hayvanlar, meyveler, sebzeler, renkler, sayılar ve şekiller bölümlere ayrılmış. Her bölümde sesli olarak resimdeki şeyin (hayvan, renk, sayı vb.) ne olduğu söyleniyor. Bulmaca bölümünde ise çocuklara öğretilenler soruluyor. Ana sınıfına giden çocuklar ve öncesi için oldukça eğitici bir oyun.

Çocuklar Hafıza Oyunu -Yiyecek

cocuklar-hafiza-oyunu

Bu oyun çocukların hafızasını geliştirmesi için oldukça faydalı bir bulmaca oyunudur. 2-5 yaş arasındaki çocuklar için uygun olan oyunda çocukların aynı yiyecekleri eşleştirmesi gerekiyor. Eşleşen yiyecekler ayrıca sesli olarak tekrar ediliyor böylece çocukların yiyecekleri de tanıması sağlanıyor.

Çocuklar için eğitici oyunlar

cocuklar-icin-egitici-oyunlar

Bu oyun içinde 12 farklı oyun bulunuyor. 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan oyun çocukların gelişimine katkı sağlayacak oyunlar içeriyor. Meslek eşleştirme, labirent, pizza yapmaca, resimli bulmaca oyunları ücretsiz ancak diğer oyunların kilidini açmak için satın alma yapmanız gerekiyor.

Caillou Check Up – Doktorculuk

Caillou-doktorculuk

Çocukların severek izlediği Caillou’nun eğlenceli android oyununda çocuklar doktorculuk oynuyorlar. Oyunda çocukların el becerilerinin gelişiminin yayında yeni şeyler öğrenmesi amaçlanıyor. Bu oyun çocukların doktordan ve hastaneden korkmamaları için de faydalı olabilir. Ücretsiz olarak indirilebilen Caillou oyunu içinde bazı bölümlerin açılması için satın alma gerekiyor.

Çocuk Oyunu: Bebek Telefon

bebek-telefon

Bu oyun daha çok 2 yaş altı çocukların favorisi olacak bir oyun. Yetişkinler için saçma gelen bu oyuna bebekler adeta bayılıyor ve telefonu ellerinden bırakmıyor. Rakamlara dokununca eğlenceli sesler geliyor. Ayrıca hayvanları arayabiliyorlar. Bu oyun bebek sahibi annelerin imdadına yetişecek bir oyun.

LEGO Juniors Create & Cruise

lego-juniors-create

LEGO Juniors Create & Cruise, Lego firmasının geliştirdiği çocukların eğlenerek oynayacağı bir oyun. Oyunda lego parçalarını birleştirerek arabanızı oluşturuyor ve yolda giderken parçaları topluyorsunuz. 3 yaş ve üstü için uygun olan bu oyun çocukların el becerilerini geliştirmesi için faydalı bir oyun.

Çocuklar için Boyama Sayfaları

cocuklar-icin-boyama-kitabi

Bu oyun adından da anlaşılacağı üzere bir boyama oyundur. Çocukların resim kabiliyetini geliştirmek için faydalı bir oyun. Çocuklar bu oyunla hem renkleri öğrenecek hem de el becerilerini geliştirecek.

Pou

pou

Pou aslında bir kaka. Bir kakanın bu kadar sevimli olacağını ve çocuklar tarafından sevileceğini kimse beklemezdi galiba. Pou oyununda Pou’ya yemek verip altını temizliyor onu yıkıyor ve küçük oyunlar oynayabiliyorsunuz.

Benim Konuşan Tom’um

benim-konusan-tom-2016

Tom mobil cihazlara ilk geldiği zaman söylediğinizi komik bir şekilde tekrar eden bir kedicikti. Ama şimdi Tom birçok yeni özelliğe sahip. Tom ile çocuklar sanki gerçek bir kediye sahipmiş gibi onunla ilgilenebiliyor, ona yemek verip karnını doyuruyor, uyutuyor, tuvalete götürüyor ve onunla oyunlar oynayabiliyor.

Sizde yorum kısmından favori oyununuzu tavsiye edebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap