Numara taşıma işlemi artık çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Kullandığınız operatörde tarifenizin süresi bittiyse veya operatörünüzden memnun değilseniz numaranızı başka bir operatöre taşıyarak avantajlı kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, numara taşıma konusunda birçok seçenek sunmaktadır. Her üç operatöre numaranızı taşımak için bayiden işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi online olarak internet siteleri üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden numara taşıma işlemi için tek yapmanız gereken aşağıda paylaştığımız sayfalarda ad-soyad ve telefon bilgilerinizi girerek formu göndermeniz. Daha sonra müşteri hizmetleri sizi arıyor ve hattınız kapınıza kadar geliyor. Tüm operatörlerde numara taşıma ücretsizdir ve verilen yeni hat için de ücret alınmamaktadır.

Türk Telekom Numara Taşıma Başvuru Sayfası

Vodafone Numara Taşıma Başvuru Sayfası

Turkcell Numara Taşıma Başvuru Sayfası

Ayrıca yandaki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun sayfasından Numara Taşıma Sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama için tıklayın.

Numara Taşıma Şartları Nelerdir?

  • Taşımak istediğiniz numaranın sizin adınıza olması gerekmektedir. TC Kimlik No ile kontrol edilmektedir.
  • Taşımak istediğiniz numaranın en az son 3 aydır eski operatörde bulunması gerekmektedir.

Numara Taşıma Kaç Gün Sürmektedir?

Bayi üzerinden yapacağınız numara taşıma işlemlerinde size aynı gün hattınız verilmektedir. Ancak verilen hattın aktif olması genellikle 3 gün sürmektedir. Yeni operatörünüzde hattınız aktif olmadan eski operatörünüzün hattı kapanmamaktadır. Yani bu 3 günlük bekleme süresinde hattınız aktif kalacaktır. Online başvuru işlemlerinde kurye gelip gitmesi gibi durumlar söz konusu olduğu için numara taşıma işlemi 4 gün sürmektedir.

Numara taşımanın 3. gününde yeni sim kartınızı telefonunuza takın. Veya eski hattınız kullanım dışı kaldığı zaman yeni hattınızı telefona takabilirsiniz. Ayrıca bazen hattın aktifleşmesi için telefonu kapatıp açmak gerektiği için kontrol sağlamak için telefonunuzu kapatıp yeniden açın.

Paylaş

1 Yorum

  1. Merhaba. hatti online taşıma talebinde bulundum. ancak faturali ya da faturasiz secenegi cikmadi? onlar mi belirliyor bunu?

Yorumdan çık