Nothing Phone 4a, 6.78 inç AMOLED ekran, 120Hz ekran yenilime hızı, 50 MP + 50 MP + 8 MP üç arka kamera, 32 MP ön kamera, Snapdragon 7s Gen 4 (4 nm) yonga seti, 8GBRAM/12GBRAM, 128GB/256GB dahili depolama alanı, çift sim kart, 5G desteği, ekrana gömülü parmak izi okuma, 50W hızlı şarj ve 5080 mAh batarya gibi özelliklere sahip. Nothing Phone 4a’nın yurtdışı satış fiyatı 350€‘dan başlıyor.
Nothing Phone 4a özellikleri
| EKRAN ÖZELLİKLERİ | |
| Ekran Boyutu | 6.68 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1224 x 2720 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 440 ppi |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Yenileme Hızı | 120Hz |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) Ekran İçinde Ön Kamera 1.000.000:1 Kontrast Oranı (Tipik) 10bit Renk Derinliği 800 cd/m² (nit) Parlaklık 1600 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) 2160Hz PWM Dimming 2500 Hz Instant Touch Sampling Rate 4500 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Ekran Koruması | Corning Gorilla Glass 7i, Mohs level 5 |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 1 Milyar |
| Ekran Oranı | 20:9 |
| Ekran / Gövde Oranı | %87.2 |
| DONANIM ÖZELLİKLERİ | |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (1x2.7 GHz Cortex-A720 & 3x2.4 GHz Cortex-A720 & 4x1.8 GHz Cortex-A520) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 4nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 810 |
| RAM (Bellek) | 8 GB RAM / 12 GB RAM |
| RAM Özelliği | LPDDR4X |
| Dahili Depolama | 128 GB / 256 GB (UFS 3.1) |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| KAMERA ÖZELLİKLERİ | |
| Ana Kamera | Üç Kamera: 50 MP, f/1.9, 24mm (geniş), 1/1.57", 1.0µm, PDAF, OIS 50 MP, f/2.9, 80mm (periscope telephoto), 1/2.75", 0.64µm, PDAF, OIS, 3.5x optical zoom 8 MP, f/2.2, 15mm, 120˚ (ultra geniş), 1/4.0", 1.12µm LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS, OIS, Dolby Vision HDR |
| Ön Kamera | 32 MP, f/2.2, 22mm (geniş), 1/3.42", 0.64µm, 1080p@30fps |
| BATARYA ÖZELLİKLERİ | |
| Batarya Kapasitesi | 5080 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | - |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | 50W hızlı şarj |
| TASARIM ÖZELLİKLERİ | |
| Boyutlar | 164 x 77.6 x 8.6 mm (6.46 x 3.06 x 0.34 inç) |
| Ağırlık | 204.5 Gram |
| Renk Seçenekleri | Pembe, Beyaz, Siyah, Mavi |
| Gövde Malzemesi (Ön/Arka) | Cam |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik |
| İŞLETİM SİSTEMİ | |
| İşletim Sistemi | Android 16 |
| Kullanıcı Arayüzü | Nothing OS 4.1 |
| AĞ BAĞLANTILARI | |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71 |
| 5G | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 28, 38, 40, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA |
| Hız | HSPA, LTE, 5G |
| KABLOSUZ BAĞLANTILAR | |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct |
| NFC | Var |
| Kızılötesi | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, GALILEO, GLONASS, BDS, QZSS |
| DİĞER BAĞLANTILAR | |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM |
| ÇOKLU ORTAM | |
| Radyo | Yok |
| 3.5mm Jak | Yok |
| Ekstra Ses Özelliği | - |
| DİĞER ÖZELLİKLER | |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Var - IP64 |
| Sensörler | ivmeölçer, jiroskop, yakınlık sensörü, pusula |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekrana gömülü, Optik |
| TEMEL BİLGİLER | |
| Duyurulma Tarihi | 5 Mart 2026 |
| Satış Tarihi | 5 Mart 2026 |



