Popüler VPN uygulaması NordVPN, Saily adlı eSIM uygulamasını tanıttı. Saily, operatör sınırlaması olmadan kullanıcılara dijital eSIM kart sağlayacak.

NordVPN’in geliştiricileri, Saily adlı eSIM hizmetini başlatıyor. eSIM kart özelliğine sahip akıllı telefon kullanıcıları, kendi operatörlerinin sınırlaması olmaksızın dijital eSIM kart alabilecekler. Şuan beta aşamasında olan Saily’e kullanıcılar erken erişim için kayıt yaptırabilirler. Uygulama bu yılın sonlarına doğru resmi olarak başlayacak. Buradaki linke tıklayarak Saily uygulamasına kayıt olabilirsiniz.

Saily nedir? Nasıl çalışıyor?

Saily, operatör sınırlaması olmadan kullanıcıların mobil veri kullanımı için yüzlerce ülke ve onlarca plan arasından seçim yapmasını sağlıyor. Nord Security ürün stratejisi başkanı Vykintas Maknickas‘a göre Saily, kullanıcıların güven duymadığı halka açık Wi-Fi ağlarını kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıracak. Ayrıca yabancı bir ülkede farklı para birimiyle fiziksel SIM kart alma derdi de olmayacak.

eSIM mobil veri

eSIM kartlar genel olarak seyahat edenler ve uzaktan çalışan kişiler tarafından dolaşım ücretlerini azaltmak için kullanılıyor. İşte Saily de özellikle yurtdışına seyahat edenlerin daha uygun fiyatlarla internete erişmelerini sağlayacak.

Şuan popüler olan eSIM uygulaması Airalo, Google Play Store ve App Store’de 5 milyondan fazla indirilmiş durumda. Saily’nin kullanıma sunulmasıyla birlikte rekabetin artması ve veri paketi ücretlerinin düşmesini bekliyoruz.

Sanal eSIM kartlar hakkında sizlerin düşüncesi neler? Telefonunuzun eSIM özelliği var mı? Yeni bir telefon aldığınızda eSIM özelliğinin olup olmamasına dikkat ediyor musunuz?

Paylaş

Yorumdan çık