Ana sayfa BLOG Nokia 3 Sağlamlık Testi – Çizme, Bükme ve Yakma

Nokia 3 Sağlamlık Testi – Çizme, Bükme ve Yakma

0

Nokia’nın bu yıl satışa sunduğu en ucuz akıllı telefonu olan Nokia 3 için sağlamlık testi yapıldı. Youtube’da sağlamlık testleriyle bilinen JerryRigEverything kanalı Nokia 3 içinde bir test gerçekleştirdi.

Nokia’nın bu yıl Şubat ayında tanıtımını yaptığı giriş/orta segmentte yer alan akıllı telefonu Nokia 3 için dayanıklılık testi yapıldı. JerryRigEverything youtube kanalı tarafından hazırlanan sağlamlık testi videosunda Nokia 3’ün çizilmelere, yanmalara ve bükülmeye karşı dayanıklılığı test edildi.

Çizilme testinde bir maket bıçağı ile telefonun sağlamlığı test edildi. Bu test her ne kadar normal koşullarda telefonun maruz kalacağı bir durum olmasa da Nokia 3’ün arka tarafında yer alan kamera lensinin çizilmesi büyük bir hüsrana neden oldu. Genelde telefon kamera lensleri çizilmelere karşı en dayanıklı yerdir. Ancak Nokia 3’ün kamera lensi plastik malzemeden olduğu için çizilme karşısında bir dayanıklılık gösteremedi.

Yanma testinde ise bir çakmak ile ısıya maruz bırakılan ekran kısa sürede kendini toparladı ve eski haline geri dönmeyi başardı.

Bükülme testinden ise Nokia 3’ün başarıyla çıktığını söyleyebiliriz. Nokia 3’ün gövdesi bükülmelere karşı dayanıklı. Testin videosunu izleyebilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın