Ana sayfa BLOG Nokia 2 Sağlamlık Testi

Nokia 2 Sağlamlık Testi

0

Genellikle amiral gemi akıllı telefonlara yaptığı sağlamlık testleriyle bilinen JerryRigEverything youtube kanalı bu kez Nokia’nın giriş seviyesi akıllı telefonu Nokia 2 için sağlamlık testi gerçekleştirdi.

Oldukça uygun fiyatı ile bilinen ve büyük rağbet gören Nokia 2 için sağlamlık testi yapıldı. Peki ucuz olan bu telefon ne kadar sağlam. JerryRigEverything kanalının sağlamlık testleri biraz acımasız oluyor ve gerçek koşulları pek yansıtmıyor ancak bazı konulara açıklık getiriyor.

Sağlamlık testinde Nokia 2’nin çizilmelere, yanmaya ve bükülmeye karşı dayanıklılığı test ediliyor. Ekranın çizilmelere karşı direncinin oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz, zira amiral gemilerde 6-7. seviyede çiziliyor. Yine kamera lensleri çizilmeye karşı oldukça dayanıklı. Ancak telefonun diğer yerlerinde kullanılan malzemeler çok iyi olmadığı için kolay çiziliyorlar.

Yanmaya karşıda da oldukça dayanıklı olan Nokia 2, bükülme testini maalesef geçemiyor.  Nokia 2’yi arka cebinizde unutursanız ve üstüne oturursanız telefonu bükülmüş olarak elinize alabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın