NFC, NFC özelliği olan cihazlar arasında veri transferi sağlayan bir protokoldür. NFC nedir derseniz bluetooth benzeri bir veri aktarım aracıdır diyebiliriz. NFC özelliği olan iki cihaz birbirine fotoğraf, video, mp3, kişi listesi, dosya vb. gönderebilirler.

NFC ile veri göndermek için her iki cihazın da NFC ve Android Beam özelliğini aktif hale getirin. Telefonunuzun hızlı ayarlarından veya Ayarlar bölümünden NFC özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Android Beam özelliği de NFC özelliğinin altında yer almaktadır.

NFC ve Android Beam özelliğini aktif hale getirdikten sonra her iki cihazın ekranı açık konumda iken göndermek istediğiniz veriyi (resim, video, müzik) açın ve her iki telefonun arka kapağını birbirine dokundurun. Veri göndereceğiniz telefonun ekranında “Göndermek için dokunun” yazısı çıkacaktır. Ekrana dokunduğunuz anda veri gönderimi başlayacaktır.

NFC ile marka model fark etmeden samsung, lg, sony, htc vb tüm cihazlar arasında veri transfer edebilirsiniz. NFC bluetootha oranla daha hızlı veri aktarımı sunmaktadır.

NFC ile veri gönderirken hata alıyor sorun yaşıyorsanız yorum kısmından yazın, yardımcı olmaya çalışırız.

Paylaş

4 yorum

  1. nfc ile veri gönderiminde telefonların arkasını birbirine yapıştırıyoruz gönderim başladı diyo bi kaç saniye sonra gönderilemedi diyo…bunu bi kaç kere denedik ama olmuyor.telefonların biri note edge biri note 5

  2. mehmet kocaman on

    LEnovo A7010 kullanıyorum. NFC özellikli kablosuz speaker satın aldım. Fakat müziği birtürlü speaker ile dinleyemiyorum. Acaba sadece dosya aktarımda mı kullanıyor benim telefon ?

Leave A Reply