Dünyanın en popüler dizi ve film platformu Netflix, kullanıcılarına oyun oynama imkanı da sunmaktadır. Uygulama marketlerde kendisi için geliştirilen oyunları Netflix üzerinden indirebilir ve netflix uygulaması üzerinden oynayabilirsiniz. Bu yazımızda Netflix’te oyun oynama nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Popüler dizi ve film uygulaması Netflix, birkaç ay önce yaptığı yeni güncelleme ile platformuna oyun oynama özelliği getirdi. Aktif bir Netflix aboneliğiniz varsa tüm oyunları ücretsiz oynayabilirsiniz. Netflix’te bulunan oyunlarda reklam, uygulama içi satın alma veya herhangi bir gizli ücret yoktur. Gelin şimdi Netflix’e nasıl oyun indirip oynayacağınızı anlatalım.

Netflix’te Oyun Nasıl Oynanır?

  • Telefonunuzda Netflix uygulamasını açın.
  • Altta yer alan menüden Oyunlar seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada indirmek istediğiniz oyuna dokunun ve açılan ekranda Oyunu İndir butonuna tıklayın. Uygulama sizi Play Store mağazasına yönlendirecektir. Buradan oyunu indirin.netflix oyun oynama
  • Şimdi tekrar Netflix profilinizi açın ve Oyunlar sekmesinden indirdiğiniz oyunu oynayabilirsiniz.

Netflix oyun oynama özelliğinin en güzel yani, oyunları farklı cihazlarda oturum açarak oynayabiliyor olmanızdır.

NOT: Netflix’te hangi profilde oyunu açtıysanız, oyun verileri o profile kaydedilir. Ayrıca Netflix oyunları çocuk profilinde mevcut değildir. Profilinize bir profil kilidi ayarladıysanız, oyunları oynamak için PIN’i girmeniz gerekecektir.

Paylaş

Yorumdan çık