Ana sayfa BLOG Netflix Tüm Cihazlardan Çıkış Nasıl Yapılır?

Netflix Tüm Cihazlardan Çıkış Nasıl Yapılır?

0

Netflix tüm cihazlardan çıkış nasıl yapılır bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. Bildiğiniz gibi Netflix aboneliği satın aldığınız zaman birden fazla cihazda kullanma imkanı sunmaktadır. Ancak sizin bilginiz veya izniniz dışında birileri hesabınızı kullanıyorsa bu sizi şüpheli hesap durumuna düşürecektir. Bunun için netflix tüm cihazlarda oturum kapatma seçeneği sunmaktadır.

Netflix satın aldığınız abonelik türüne göre hesabınızı belli sayıda cihazda kullanmanıza izin vermektedir. Tabi birçok kişi netflix aboneliğini aile ve arkadaşlarıyla paylaşmaktadır. Ancak kimi zaman aslında sürekli kullanmasını istemediğiniz bir cihazda oturum açabilir ve açık kalan bu oturumda netflix hesabınız kullanılabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken tüm cihazlardan çıkış yapmaktadır. Böylece yeni girişlerde kullanıcı adı ve şifre girmeniz istenecektir.

Netflix Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma

  • Web tarayıcısından Netflix.com adresine giriş yapın.
  • Sağ üst köşede yer alan profil resminize tıklayın ve açılan menüden Hesap seçeneğini seçin.netflix hesap
  • Açılan sayfada “Tüm cihazlarda oturum kapat” seçeneğini seçin.netflix tum cihazlarda oturum kapat
  • Açılan onay sayfasında Oturumu Kapat butonuna tıklayın.

Böylece hesabınıza giriş yapılmış tüm cihazlarda Netflix oturumu kapatılacaktır. Bu cihazlarda Netflix’e giriş yapılmak istendiğinde kullanıcı adı ve şifrenin girilmesi istenecektir.

Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi bilen kişilerin Netflix hesabınıza girmesini istemiyorsanız, Netflix e-posta adresinizi veya şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bunun için yine Hesap sayfasında, sayfanın üst kısmında bulunan E-Postayı değiştir ve Parolayı değiştir seçeneklerini kullanabilirsiniz.

netflix eposta sifre degistirme

Şifre veya e-posta adresinizi değiştirerek, izniniz dışındaki kullanımların önüne geçmiş olursunuz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın