2022’de 7$/6€ karşılığında reklam destekli bir plan tanıtan Netflix, en ucuz reklamsız planı olan Temel Reklamsız planını birçok ülkede kademeli olarak kaldırmaya başladı. Şirket konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmasa da Reddit’te birçok kullanıcı mail aldığını paylaştı.

Netflix, Temel Planı kaldırıyor!

Netflix, Temel Planı kademeli olarak kaldırıyor çünkü Reddit’te çok sayıda kişi Temel planlarının sona erdiğine ve yeni bir plan seçmek zorunda kaldıklarına dair bildirimler aldıklarını bildiriyor. Temel Plan yerine başka bir plan gelip gelmeyeceği veya Reklam Desteli planının buna bir seçenek olarak getirileceği konusunda henüz bir bilgi yok. Ancak Reklam destekli planın oldukça popüler olduğu kanıtlandı. Henüz tüm pazarlarda mevcut olmasa da şimdiden 40 milyon aboneye ulaşıldı.

netflix temel plan

Reklam destekli planı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken bir şey, bazı TV şovları ve filmler burada mevcut değildir. Netflix’in söylediğine göre lisans kısıtlamaları nedeniyle bu film ve şovlar bulunmuyor. Bununla birlikte Kids (Çocuk) profillerinde reklamlar gösterilmez ve Netflix Games’te de reklam yoktur.

Türkiye’de veya bulunduğunuz ülkede hangi planların mevcut olduğunu ve ücretleri görmek için bu sayfayı kontrol edebilirsiniz. Şu anda ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, Avustralya ve birçok ülkede artık Temel plan listelenmiyor.

Paylaş

Yorumdan çık