Netflix, ekim ayının ortalarında Profil Aktar özelliğini tüm dünyada kullanıma sundu. Biz de bu yazımızda Netflix profil aktarma nasıl yapılır?, Netflix profil aktar nedir? ve Netflix profil aktarma hakkında tüm bilmeniz gereken bilgileri sizlere anlatacağız.

Netflix Profil Aktar Özelliği Nedir?

Netflix Profil Aktar özelliği, kullanıcıların izleme geçmişlerini, listelerini, beğenilerini ve önerilerini kaybetmeden yeni bir hesap oluşturmasını kolaylaştırmak için tasarlandı. Konuyla alakalı Resmi Netflix bloğunda: “Profil Aktarımı, hesabınızı kullanan kişilerin kendi Netflix üyeliklerini başlattıklarında kişiselleştirilmiş önerileri, izleme geçmişi, listem, kayıtlı oyunlar ve diğer ayarlarıyla profillerini aktarmalarına olanak tanıyan bir özelliktir.” denildi.

Peki ama Netflix profil aktarma özelliği neden var? sorusunu soruyor olmalısınız. Netflix yakın zamanda hesap şifrelerini paylaşmayı engelleyeceği için şifrenizi paylaştığınız kişilerin yeni hesap açarken, profillerinde yer alan ayarları ve geçmişi aktarabilmeleri için bu özellik geliştirildi.

Netflix Profilini Aktarmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Mevcut profilinizdeki tüm bilgiler, yeni hesabınıza taşınacaktır. Profil adı ve simgesi, izleme geçmişi, beğenileriniz, öneriler, listeniz, altyazı ve dil ayarlarınız, oyunlarınız ve diğer tüm bilgileriniz aktarılacaktır.
 • PIN korumalı profiller taşınamamaktadır. Aktarma işlemini başlatmak için profil kilidini devre dışı bırakmanız gerekmektedir.
 • Netflix Kids (Çocuk) profilini yeni bir Netflix hesabına aktaramazsınız.
 • Aktarım işlemini tamamladığınızda Netflix, orijinal profili mevcut Netflix hesabından silmez. Orijinal profil yedek olarak tutar ancak hesap sahibi istediği zaman bu profili kaldırabilir.
 • Profil transferi sırasında hiçbir ödeme bilgisi taşınmaz. Transfer işlemi sırasında yeni ödeme bilgilerinizi eklemeniz gerekir.
 • Netflix profil aktarma işlemi, mobil veya masaüstü uygulamalarında değil, yalnızca resmi web sitesinde desteklenir. Profil aktarma işlemine, telefonunuzdaki veya tabletinizdeki internet tarayıcı kullanarak erişebilirsiniz.

Netflix Profil Aktarma Nasıl Yapılır?

 • PC, mobil veya tabletinizden netflix.com adresine giriş yapın.
 • Sağ üst köşedeki Profil simgenize tıklayın ve açılan menüden Profil Aktar seçeneğine tıklayın.netflix profil aktar
 • Açılan sayfada İleri diyerek profil transferine devam edin.netflix profil transfer
 • Açılan sayfada profilinizi aktaracağınız yeni hesabınızı oluşturmak için mail adresinizi ve şifrenizi yazıp İleri butonuna tıklayın.netflix profil aktar uyelik olusturma
 • Açılan sayfada ödeme için kredi kartı bilgilerinizi girin ve “Üyeliğe Başla” butonuna tıklayın.
 • Daha sonra cihaz ve dil tercihlerinizi yapacağınız ekran açılacaktır. Burada tercihlerinizi seçtikten sonra “Transfer tamamlandı” yazan bir mesaj göreceksiniz ve Netflix profil aktarma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Netflix Profilini Mevcut Bir Hesaba Nasıl Aktarırım?

Netflix profilinizi varolan bir Neflix hesabına aktaramazsınız. Netflix profil aktar işlemi ile yeni bir Netflix hesabı açmanız ve profili buraya aktarmanız gerekmektedir.

Netflix Profil Transferini Kapatma

Hesabınızda bulunan profillerin, transfer özelliğini isterseniz kapatabilirsiniz. Bunun için Hesap Ayarları sayfasına gelin ve sayfanın alt kısmında bulunan Profil transferi özelliği kapat seçeneğine tıklayın.

netflix profil transferi ozelligini kapat

Özetlemek gerekirse, profil aktarma özelliği gayet iyi çalışıyor. Ancak Netflix profilini mevcut bir hesaba aktarmaya izin vermemesi çok saçma olmuş. Yakın zamanda bu kısıtlamanın kalkmasını bekliyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık