Netflix profil resmi değiştirme kolay bir işlemdir ancak kendi fotoğrafınızı Netflix profil resmi olarak ayarlamak için üçüncü parti uygulama kullanmanız gerekmektedir. Netflix’te bildiğiniz gibi 5 adete kadar profil oluşturulabilmekte ve Netflix kütüphanesinden profil resmi seçilmektedir. Sizlere anlatacağımız Chrome eklentisi sayesinden özel fotoğrafınızı netflix profil resmi olarak ayarlayabilirsiniz.

Her Netflix hesabının, her biri kendi önerilerine, ayarlarına ve özelleştirmelerine sahip en fazla beş profili olabilir. Bir profil oluşturduğunuzda Netflix size, Netflix onaylı avatarlar arasından varsayılan bir profil resmi atar. Ancak özel bir resim seçmenize izin vermez. Ancak sizlere anlatacağımız Chrome eklentisi ile kendi fotoğrafınızı netflix profil resmi olarak ayarlayabilirsiniz.

Netflix Özel Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?

  • Kendi özel fotoğrafınızı Netflix profil resmi olarak ayarlamak için öncelikle bir bilgisayara ihtiyacınız var.
  • Google Chrome eklenti mağazasından Custom profile picture for Netflix eklentisini yükleyin.
  • Eğer bilgisayarınızda Netflix hesabınızda oturum açmışsanız, eklentiyi kurup etkinleştirdiğinizde, otomatik olarak Profil resmi değiştirme sayfası açılacaktır. Eğer oturumunuz açık değilse, Netflix’te oturum açın ve Profil resmi değiştirme sayfasına gelin.
  • Daha sonra Chrome tarayıcının sağ üst köşesinde yer alan Custom Profile Picture for Netflix eklentisine tıklayın.
  • Açılan ekranda, Profil resmini değiştirmek istediğiniz profili seçin ve altında yer alan Image (Resim) yazan yere tıklayın ve özel profil resmi olarak ayarlamak istediğiniz fotoğrafı bilgisayarınızdan seçin. (Resim en fazla 5 MB boyutunda olabilir.)
  • Resminiz yüklendikten sonra, Alignment (Hizalama) kutusundaki simgelerle konumunu değiştirebilirsiniz. Bu simgeler, resminizin çerçevede olmasını istediğiniz yere oturmasını sağlamak için bir tür kırpma aracı görevi görür. Simgelere tıklarken gerçek zamanlı olarak hareket ettiğini göreceksiniz.
  • Resmi istediğiniz gibi ayarladıktan sonra eklentide uzağa tıklayarak kapatın. Artık Netflix özel profil resminiz ayarlanmış olacaktır.

netflix ozel profil resmi ayarlama

Tabi şunu belirtmeden geçmeyelim. Yapacağınız bu işlem yerel bir uygulamadır. Yani bilgisayarınızda profil resminizi farklı görseniz de, diğer cihazlarda özel profil resmi gözükmeyecektir.

Paylaş

Yorumdan çık