Dünyanın en popüler film dizi platformu Netflix, dünyanın en büyük müzik platformu Spotify ile iş birliği yaptı. Netflix artık Spotify’da yer alıyor. The Netflix Hub adındaki kanal üzerinden Netflix film ve dizilerinin müziklerine, TV şovlarına ve özel olarak hazırlanmış çalma listelerine ulaşabilirsiniz.

Spotify’ı ister ücretsiz kullanın ister Premium aboneliğiniz olsun The Netflix Hub kanalını takip edebilir ve Netflix dizi ve film müziklerine erişebilirsiniz. Burada La Casa de Papel, On My Block ve Bridgerton gibi Netflix TV programlarının resmi oynatma listelerinin yanı sıra Cowboy Bebop, Bruised, Squid Game ve daha fazla yapımın resmi müziklerini bulacaksınız. Ayrıca Okay, Now Listen, Netflix Is a Daily Joke, ve The Crown: The Official Podcast gibi Netflix’in resmi podcast’lerinden bazıları yer alıyor ve bunların tümüne bu tek konumdan erişebilirsiniz.

netflix spotify

The Netflix Hub şimdilik ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere ve İrlanda’daki kullanıcılara açık. Ancak yakın zamanda diğer bölgelere ve Türkiye’ye de gelecektir. İlgili sayfada buradan erişebilirsiniz.

Netflix severler, bu dizi ve filmlerin müzikleri ve Netflix Hub’un sunduğu diğer özel içerikler için kesinlikle Spotify’lı ziyaret edecektir. Bu adım Netflix için iyi görünse de Spotify da üye sayısını kesinlikle artıracaktır.

Aslında Netflix, Spotify’ın işbirliği yaptığı ilk eğlence devi değil. 2019 yılında Spotify, Disney ile işbirliği yapmış ve Disney hub resmi Disney çalma listeleri, film müzikleri ve Disney temalı podcast içermişti.

Paylaş

Yorumdan çık