Netflix ‘Karışık Oynatma’ Özelliği Android’e Geldi

Dünyanın en popüler dizi ve film platformu olan Netflix, binlerce içeriğiyle beğeni topluyor. Ancak çoğu zaman bu binlerce dizi ve film içinden seçim yapmak çok zor oluyor. Neyse ki artık Netflix’in Android uygulamasına ‘Play Something” yani karışık oynat özelliği geldi. Gelin haberin detaylarına hızlıca bakalım.

Netflix’in devasa dizi ve film arşivi içinden seçim yapmak çoğu zaman çok güç olmaktadır. Artık değil. Netflix, film seçerken yaşadığınız kararsızlığı gidermeye yardımcı olmak için şimdi Android’e ‘Bir Şey Oynat‘ düğmesini getiriyor. Bu özellik sayesinde daha önce izlediğiniz film ve dizilere göre karşınıza film ve dizi önerileri çıkıyor.

Netflix android kullanıcıları, ana sayfada yeni bir ‘Bir Şey Oynat‘ düğmesi fark edecek ve bu düğmeye dokunulduğunda, sizi Netflix’in beğenebileceğinizi düşündüğü rastgele bir dizi veya filme götürecektir. Filme/diziye başlamadan hemen önce, bu gösterinin neden önerildiğine ilişkin ayrıntıların yanı sıra başka bir şey oynatma seçeneğinin yer aldığı bir arayüz göreceksiniz.

netflix birseyler oynat android

“Bir Şey Oynat” özelliği şuan sadece Android kullanıcılarına sunuldu. iOS kullanıcıları ise bu özellik için biraz daha bekleyecekler. Yeni özelliği kullanabilmek için Netflix uygulamanızı güncellemeniz yeterli.

Bir Şey Oynat özelliğinin yanı sıra Netflix’in Android uygulamasına hızlı gülme butonu geldi. Bu özellik ile aynı TikTok’da olduğu gibi izlediğiniz bir film veya TV şovuna, butona basarak gülücük gönderebiliyorsunuz.

netflix gulucuk butonu

Ancak bu özellik şuan sadece ABD, Avustralya, Kanada, İrlanda, Hindistan, Malezya, Filipinler ve Birleşik Krallık gibi belirli pazarlarda mevcut.

Yorum yapın