Netflix izleme geçmişi silme nasıl yapılır bu yazımızda tüm detaylarıyla anlatacağız. Telefondan netflix izleme geçmişi silme, PC netflix izleme geçmişi silme ve televizyondan netflix izleme geçmişi silme nasıl yapılır tek tek anlatacağız.

Netflix’de izlemiş olduğunuz veya yarıda bıraktığınız filmler İzleme Etkinliği bölümünde kayıt altında tutulur. İzleme Etkinliğinize bağlı olarak, size izlediğiniz filmlere benzer yeni filmler önerilir ve yarım bıraktığınız filmler için İzlemeye Devam Et önerileri alırsınız. Ayrıca İzleme Etkinliğine giren kullanıcılar, sizin netflix izleme geçmişinize bakabilirler.

Netflix satın alan kişiler genellikle hesaplarını aile üyeleri veya arkadaşlarıyla paylaştıkları için izleme geçmişinin başkaları tarafından görülmesini istemeyebilirler. Bunun için Netflix’in Hesap bölümünden izleme geçmişine bakabilir, izlemiş olduğunuz filmlerden dilediğinizi izleme geçmişinizden silebilir veya tüm izleme geçmişini silebilirsiniz.

Netflix izleme geçmişi silme işlemi için Netflix’i internet tarayıcısından açmanız gerekmektedir. Yani netflix izleme geçmişini telefon veya TV de silebilirsiniz ancak uygulama üzerinden değil, telefon veya televizyondaki internet tarayıcısından Netflix hesabınıza giriş yaparak izleme geçmişini silebilirsiniz. Gelin şimdi netflix izleme geçmişi nasıl silinir resimli olarak anlatalım.

Netflix İzleme Geçmişi Silme

netflix hesap ayarlari

  • PROFİL VE EBEVEYN KONTROLLERİ sekmesinde Profil adınıza dokunun ve açılan menüden İzleme Etkinliği seçeneğini seçin.

netflix izleme etkinligi

  • Açılan sayfada netflix izleme geçmişinizi görebilirsiniz. Burada her izlediğiniz filmin yanındaki çarpı simgesine tıklayarak tek tek gizleme yapabileceğiniz gibi sayfanın altında yer alan Tümünü Gizle seçeneğini seçerek Netflix izleme geçmişini tamamen silebilirsiniz.

netflix izleme etkinligi tumunu gizle

  • Açılan uyarı penceresinde Evet, tüm izleme geçmişimi gizle butonuna tıklayarak işlemi onaylayın.

netflix evet tum izleme etkinligimi gizle

Yukarıdaki adımları yaparak netflix izleme geçmişini sildiğiniz zaman, izlediğiniz filmler artık profilinizde gözükmeyecek ve izleme geçmişinize göre size film önerileri sunulmayacaktır.

Paylaş.

Yorum Yap