Gelişen teknolojiyle birlikte ödeme yöntemlerimiz de değişmeye başladı. Artık satın aldığımız birçok ürünün ödemesini mobil ödeme ile yapabiliyoruz. Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell gibi operatörler, müşterilerine mobil ödeme hizmeti sunmaktadırlar. Mobil ödemeyi açmak ve kullanmak oldukça basit. Gelin şimdi hattınızı mobil ödemeye nasıl açacağınızı anlatalım.

Vodafone Mobil Ödeme Açma

Vodafone müşterileri, MOBILODEME AC yazıp 7878‘e mesaj göndererek ücretsiz olarak hatlarını mobil ödemeye açabilirler.

Mobil ödemelerde 2020 haricindeki numaralara gönderilen Onay ve İptal mesajları 0,41 TL olarak ücretlendirilir.

Vodafone mobil ödeme işlemi için, tek seferde 120 TL, günde 200 TL ve aylık toplam 300 TL mobil ödeme limiti koymaktadır.

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma

Türk Telekom müşterileri, MOBILODEME KAYIT yazıp 5555‘e mesaj göndererek hatlarını mobil ödemeye açabilirler.

Türk Telekom’da aylık 500 TL mobil ödeme limiti bulunmaktadır. Ancak faturalı hat sahiplerinin yapı durumuna göre bu limitte değişiklik yapılabilmektedir.

Türk Telekom Mobil Ödeme servis bedeli her mesaj için 0,50 TL olarak ücretlendirilir.

Turkcell Mobil Ödeme Açma

Turkcell müşterilerinin, mobil ödemeyi açtırmak için müşteri hizmetlerini aramaları gerekmektedir. Turkcell müşteri hizmetleri için 532 veya 444 0 532 numaraları arayabilirsiniz.

Diğer operatörlerin aksine Turkcell’de mobil ödemeyi kullanmak için aylık ücretli üyelik gerekmektedir. Turkcell Mobil Ödeme için 3 aylık üyelik ücreti standart kullanım için 4,99 TL, Premium kullanım için ise 6,99 TL’dir. Ayrıca ödemelerdeki her onay sms’i 0,50 TL olarak ücretlendirilir.

Turkcell’de faturalı ve faturasız hat sahiplerin, app store, bahis, fiziksel mağaza gibi farklı kategorilere göre farklı işlem limitleri bulunmaktadır. Aşağıdaki tabloda turkcell mobil işlem limitlerini görebilirsiniz.

turkcell mobil islem limiti

Tüm operatörlerde Mobil Ödeme ile yapılan alışverişin bedeli, faturalı hat kullananların faturasına yansır. Faturasız hat kullanan müşterilerin ise TL bakiyesi olması gerekmektedir ve ödeme TL bakiyesinden düşer.

Paylaş

Yorumdan çık