Mobil Hat Sorgulama Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var Öğrenin

Gsm hattı almak için verdiğiniz kimlik fotokopisi ile kötü niyetli kişiler maalesef sizin adınıza başka hat çıkarabilir. E-Devlet üzerinde sunulan Mobil Hat Sorgulama servisi sayesinde adınıza kayıtlı kaç hat olduğunu öğrenebilir ve gerekli resmi işlemleri başlatabilirsiniz.

Adınıza kayıtlı mobil hatları sorgulama için buradaki Mobil Hat Sorgulama linkine tıklayın. Açılan sayfada e-devlet sayfasına giriş için Tc Kimlik numaranızı ve E-devlet şifrenizi girin.

e-devlet-giris

Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra otomatik olarak mobil hat sorgulaması yapılacak ve karşınıza operatörlerde kayıtlı hattınız olup olmadığı çıkacaktır. Ancak bu sayfada maalesef sadece Turkcell, Vodafone ve Avea operatörlerinde adınıza kayıtlı hat olup olmadığı gözüküyor.

mobil-hat-sorgulama

Eğer siz almadığınız halde bir operatörde adınıza kayıtlı bir hat çıkarsa o operatörü arayın ve durumu bildirin. Operatör bayisine giderek sizin bilginiz dışında alınmış olan hatları iptal edebilirsiniz.

Eğer e-devlet şifreniz yoksa yapmanız gereken tek şey bir ptt şubesine gitmektir. Ptt şubesine gidince sıra beklemenize gerek yoktur. E-devlet şifresi almak istediğinizi söyleyin. 2 TL ücret ödeyerek size özel e-devlet şifrenizi alabilirsiniz. E-devlet şifresi güvenlik gerekçesi nedeniyle internet üzerinden alınamamaktadır.

Yorum yapın