Bugün Mark Zuckerberg, Meta’nın Messenger içindeki Facebook Grupları için Topluluk Sohbetlerini test etmeye başladığını duyurdu. Topluluk Sohbetleri, Discord benzeri bir özellik getirecek. Daha önce Snapchat ve TikTok’un özelliklerini kullanıcılarına sunan Meta, şimdi de gözünü Discord’a çevirmiş durumda. Gelin Topluluk Sohbetleri özelliğine yakından bakalım.

Topluluk Sohbetlerini Meta’nın kendi Discord yorumu olarak düşünmek akla ilk gelen şey. Mark Zuckerberg yeni özelliği şu şekilde açıkladı: “Topluluk Sohbetleri ile insanlar hem Facebook’ta hem de Messenger’da ilgilendikleri konular etrafında topluluklarıyla metin, ses ve video aracılığıyla gerçek zamanlı olarak bağlantı kurabilirler. Deneyim, Messenger ve Facebook Gruplarını sorunsuz bir şekilde harmanlar”, daha hızlı bir dönüş sağlanır. – “yöneticiler artık bir konu hakkında sohbet başlatabilir ve insanların bir gönderiye yorum yapmasını beklemek yerine anında yanıt alabilir”.

meta topluluk sohbetleri 2

Topluluk Sohbetini oluşturan kişi onu kategoriler halinde düzenleyebilir, böylece grup üyeleri kendileri için en ilginç olanı kolayca bulabilir. Yönetici olarak, belirli bir konu etrafında grup üyeleri için bir sohbet, bir gezi veya buluşma için bir etkinlik sohbeti, grup genelindeki güncellemeleri duyurmak için salt görüntülenebilir bir yayın sohbeti ve adminler ve moderatörler diğerleriyle işbirliği yapmak için yalnızca yönetici sohbeti başlatabilirler.  Ayrıca ses kanalları da oluşturabilecek.

meta topluluk sohbetleri 3

Yukarıdaki özelliklere baktığımız zaman akla ilk gelen şey Discord sunucuları oluyor. Bildiğiniz gibi, Discord son dönemlerin popüler uygulamaları arasında yer alıyor. Grup ve topluluklar iletişim için discord’u kullanıyor. Meta, bu konuda güzel özellikler sunarsa, pastadan ciddi bir pay alabilir gibi gözüküyor.

Paylaş

Yorumdan çık