Arkadaşlarınızla mesajlaşırken emoji ve GIF göndermeyi seviyorsanız, sesli emojiler tam size göre. Facebook Messenger’da artık sesli emoji (Soundmojis) gönderebilirsiniz. Sesli emojiler, bildiğiniz emojilere benziyor ama arka planda ses ve müzik çalıyor. Soundmoji (sesli emoji) nedir ve sesli emoji nasıl gönderilir gibi merak ettiğiniz soruları bu yazımızda anlatacağız.

Soundmoji (Sesli Emoji) Nedir?

Facebook, Soundmojis’i bu yıl Temmuz ayında Dünya Emoji Günü‘nü kutlamak için duyurdu. Bu ses tabanlı emojiler, emojilerin doğasına göre ilgili ses efektlerini veya popüler şarkı sözlerini çalar. Bu nedenle, arkadaşınıza bir davul emojisi gönderdiğinizde, Messenger sohbet penceresinde ilgili sesi animasyonlu bir emoji ile birlikte çalacaktır. Bu ses emojileri, alkış veya davul sesi gibi yaygın seslerden Ariana Grande’nin “thank you, next” ve Cardi B’nin “WAP” gibi popüler pop şarkılarının bölümlerine kadar çeşitlilik gösterir. Soundmojiler ayrıca en sevdiğiniz dizi ve filmlerden bazılarının seslerini de içerir. Brooklyn Nine-Nine ve Fast and Furious 9 gibi.

Şimdiye kadar emojiler ve GIF’ler gibi diğer eklentiler daha çok görsellerle ilgiliydi. Ancak, Facebook karışıma ilk kez sesli bir mesajlaşma getirdiğini görüyoruz. Soundmojis’i Android ve iOS için Messenger’da kullanabilirsiniz. Şu anda Messenger’da sohbetlerde paylaşılabilecek yaklaşık 23 Soundmoji var. Ancak, Facebook önümüzdeki aylarda listeye daha fazlasını ekleyecektir.

Soundmoji (Sesli Emoji) Nasıl Gönderilir?

  • Facebook Messenger uygulamasını açın.
  • Soundmoji göndermek istediğiniz kişinin sohbet ekranını açın.
  • Yazı yazma alanının yanında bulunan emoji simgesine dokunun.
  • Üstteki sekmede yer alan Ses simgesine dokunun.
  • Listeden istediğiniz sesli emojiyi seçin ve GÖNDER butonuna dokunun.

facebook messenger sesli emoji gonderme

  • Sesli emojilerin üzerine dokunarak, arka planda çaldıkları sesi/müziği dinleyebilirsiniz.
Paylaş

Yorumdan çık