Facebook Messenger’da kaybolan mesaj gönderebilirsiniz. Snapchat ile hayatımıza giren kaybolan mesaj sayesinde gönderdiğiniz mesajlar karşı tarafa ulaştıktan bir süre sonra otomatik olarak silinmektedir. Bu yazımızda Messenger’da kaybolan mesaj nasıl gönderilir anlatacağız.

Kaybolan mesajlar kullanıcılar için ekstra güvenlik sağlamaktadır. Gönderdiğiniz kaybolan mesaj belli bir süre sonra silinmektedir. Facebook Messenger’da da dilerseniz karşı tarafa kaybolan mesaj gönderebilirsiniz.

Messenger’da kaybolan mesaj gönderme için aşağıdaki adımları yapın :

  • Mesaj göndereceğiniz kişiyi seçerek mesajlaşma ekranına gelin.
  • Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan (i) Detaylar simgesine dokunun.
  • Açılan sayfada Gizli Konuşmaya Git seçeneğini seçin.
  • Gizli Konuşmaya Git dediğiniz zaman gönderdiğiniz mesajlar aynı zamanda uçtan uca şifrelenerek gönderilecektir.
  • Mesaj alanının üzerinde bulunan kronometre simgesine dokunun ve açılan menüden süreyi seçin. Burada 5 saniye, 10 saniye, 30 saniye, 1 dakika, 5 dakika, 30 dakika, 1 saat, 6 saat, 12 saat veya 1 gün seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Böylece gönderdiğiniz mesajı karşı taraf gördükten sonra seçmiş olduğunuz süre sonunda mesajınız silinecektir.
  • Kronometreden süreyi seçtikten sonra (Aa) yazı alanına gelin ve mesajınızı gönderin.

messenger kaybolan mesaj gonderme 1

Kronometre ile mesajın silinme süresini seçtikten sonra tekrar süre seçmenize gerek yoktur. Varsayılan olarak o konuşmanızda tüm mesajlar seçtiğiniz süre sonunda silinecektir. Gönderdiğiniz yazı, resim, konum, video gibi veriler görüldükten sonra kaybolur yani silinir.

Paylaş.

Yorum Yap