Messenger kullanıcı adı değiştirme hakkında tüm detaylar yazımızda. Mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’da kullandığınız kullanıcı adını değiştirebilirsiniz. Android veya iOS cihazınızda Messenger uygulamasını kullanarak, messenger kullanıcı adını değiştirmek çok kolay!

Messenger kullanıcı adınız, insanların Facebook profilinizi bulmasını ve Messenger’da size erişebilmelerini sağlayan size özel isminizdir. Bir Facebook hesabı oluşturduğunuz zaman kullanıcı adınız tanımlanır. Ama istediğiniz zaman messenger kullanıcı adını değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları yaparak Messenger kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

Messenger Kullanıcı Adı Değiştirme

  • Telefonunuzdan Facebook Messenger uygulamasını açın ve Profil resminize dokunarak Ayarlar bölümünü açın.
  • Kullanıcı Adı yazan yere dokunun ve açılan menüden Kullanıcı Adını Düzenle seçeneğini seçin.
  • İstediğiniz bir kullanıcı adını yazın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan Kaydet seçeneğine dokunarak işlemi tamamlayın. (Belirlediğiniz kullanıcı adı uygunsa Kaydet butonu aktifleşecektir. Eğer belirlediğiniz kullanıcı adı başkası tarafından kullanılıyorsa veya kurallara uygun değilse “Kullanıcı adı boşta değil. Başka bir tane dene.” yazısı çıkacaktır.)

messenger kullanici adi degistirme

Messenger Kullanıcı Adı Değiştirme Kuralları

Messenger’da yeni bir kullanıcı adı almak istediğiniz zaman, almak istediğiniz kullanıcı adının başkası tarafından kullanılmıyor olması ve facebook koşullarına uygun olmalısı gerekmektedir.

Belirleyeceğiniz kullanıcı adı alfasayısal karakterlerden (A-Z, 0-9) yani harflerden ve rakamlardan oluşmalıdır. Ayrıca nokta (.) işaretini kullanabilirsiniz. Ancak belirlediğiniz kullanıcı adının sonu .com veya .net şeklinde bitemez. Örneğin: teloji.com kullanıcı adı olarak kullanılamaz.

Messenger kullanıcı adında yer alan . nokta işareti ve büyük/küçük harfler, kullanıcı adını farklı kılmaz. Örneğin: telojicom, TELOJİCOM, Tel.ojicom, TeLoJicom aynı kullanıcı adlarıdır. Facebook kuralları gereği, başka kullanıcıları taklit etmeyi önlemek için böyle bir kural koyulmuştur.

Yukarıdaki saydığımız kurallara uyarak, kullanılmayan bir ismi, messenger kullanıcı adı olarak belirleyebilirsiniz. Burada belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı aynı zamanda Facebook’taki kullanıcı adınız da olacaktır.

Paylaş

1 Yorum

  1. Mehmet demirkan on

    Messenger kullanıcı adı değişti ama giriş ve çıkışlarda aynı sorunu yaşıyorum gene aynı kullanıcı ad çıkıyor eski kullanıcı adı hayattan kopmuş lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Yorumdan çık