Facebook Messenger uygulaması dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Facebook Messenger’ı kullanmak için Facebook hesabına ihtiyacınız da yoktur. Aynı şekilde bir kişiyi sadece Messenger’da engelleyebilirsiniz. Peki Messenger’da engellediğiniz kişileri nasıl görüntülersiniz ve messenger’da engel kaldırma nasıl yapılır hem iPhone hem Android için yazımızda resimli olarak anlatacağız.

Messenger Engel Kaldırma

Messenger uygulaması üzerinde iki farklı engel kaldırma bulunmaktadır. Bunlardan biri Facebook üzerinden engellediğiniz kişilerin engelini kaldırma, diğeri ise sadece Messenger’da arkadaş olarak eklediğiniz ve Messenger’da engellediğiniz kişilerin engelini kaldırma işlemidir. Şimdi gelin bu iki engel kaldırma işlemini de anlatalım.

Messenger’da Engel Kaldırma

  • Messenger uygulamasını açın ve sol üst köşedeki Profil fotoğrafınıza dokunun.
  • Gizlilik seçeneğini seçin.
  • Engellenen Hesaplar seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Messenger’da engellediğiniz kişileri görebilir ve istediğiniz kişilerin engelini kaldırabilirsiniz.

messenger engel kaldirma 1

Eğer engellediğiniz kişi facebook’ta arkadaşınız değilse ve o kişiyi messenger’da engellediyseniz, yukarıdaki adımları yapmanız gerekmektedir. Ayrıca yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Messenger kullanmak için Facebook hesabına ihtiyacınız yoktur. Sadece messenger kullanıyorsanız ve bir kişiyi engellediyseniz, yukarıdaki adımları yapınız.

Eğer engelledeğiniz kişi facebook’ta arkadaşınızsa ve engellediyseniz aşağıdaki adımları yaparak engeli kaldırabilirsiniz.

Messenger’da Facebook Üzerinden Engel Kaldırma

  • Messenger uygulamasını açın ve sol üst köşedeki Profil fotoğrafınıza dokunun.
  • Hesap Ayarları seçeneğini seçin.
  • Engelleme seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada engellediğiniz kişileri görebilir, Engellemeyi Kaldır butonuna dokunarak kişilerin engelini kaldırabilirsiniz.

messenger facebook engel kaldirma 1

Anlatmış olduğumuz Messenger engel kaldırma işlemi hem Android‘de hem de iPhone‘da aynı şekilde yapılmaktadır. Bir kişinin engelini kaldırdıktan sonra o kişiyi Facebook’ta ve Messenger’da arkadaş olarak ekleyebilirsiniz. Ancak engelini kaldırdığınız bir kişiyi 48 saat boyunca tekrar engelleyemezsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık