Akıllı telefonların performansı her geçen gün artıyor. Snapdragon, Mediatek ve Samsung’un Exynos yonga setleri her geçen gün daha yüksek performanslar sunuyor. Snapdragon’un yeni yonga seti SD Gen 1 şuan bazı cihazlarda kullanılıyor ve performansları göz dolduruyor. Mediatek Dimensity 9000 ve Samsung’un Exynos 2200 yonga setleri ise şimdi Geekbench’te ortaya çıktı. Ortalık karışıyor.

Cihazların performanslarını gözler önüne seren Geekbench testlerinde, MediaTek’in Dimensity 9000‘i,  SD 8 Gen 1 ve Exynos 2200’in performansları ortaya çıktı. Snapdragon 8 Gen 1 zaten bazı telefonlarda kullanılıyor ancak diğer ikisinin gerçek hayatta nasıl performans gösterdiğini henüz görmedik. Bugün ortaya çıkan Geenbench test sonuçları Dimensity 9000’in, Android pazarının yeni CPU kralı olabileceğini gösteriyor. Apple’ın A15 yonga setiyse halen en iyi performansı sunuyor.

geekbench 5 sd gen 1 dimensity 9000

Ünlü tipster Ice Universe, Twitter’da Dimensity 9000’in hem çok iş parçacıklı hem de tek iş parçacıklı iş yüklerinde Snapdragon 8 Gen 1 ve Exynos 2200’ü geride bıraktığını gösteren bazı Geekbench 5 sonuçlarını paylaştı. Yaklaşık bir ay önce paylaşılan AnTuTu testi sonuçlarının, Geekbench 5 sonuçlarıyla benzer sonuçlar verdiği görülüyor.

Exynos 2200 ve Dimensity 9000‘in henüz resmi olarak çıkmadığını, bu nedenle bu iki SoC’nin gerçek performansının hala farklı olabileceğini belirtmek de fayda var. Öte yandan Snapdragon 8 Gen 1, Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro‘yu zaten kullanılıyor. Bu nedenle yukarıdaki sonuçların halen temsili olduğunu unutmamak gerekiyor.

Paylaş.

Yorum Yap