Microblink tarafından geliştirilen PhotoMath uygulaması akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak göstermiş olduğunuz matematik sorularını çözüyor.

Ücretsiz olan PhotoMath uygulaması Android, iOS, Windows Phone ve BlackBerry telefonlar ile uyumlu. Uygulamayı yükleyip açtıktan  sonra tek yapmanız gereken telefon kameranıza matematik sorusunu göstermek. PhotoMath soruyu otomatik olarak tarıyor ve çözüm aşamalarıyla birlikte sorunun cevabını size gösteriyor.

Aşağıdaki örnekte bilgisayarda bulunan Notepad programına bir soru yazdık ve cevabını PhotoMath saniyeler içinde çözdü ve bize sundu.

photomath-soru

photomath-cevap

PhotoMath uygulamasına gösterdiğiniz soru saniyeler içinde çözülüyor ve ekranın alt kısmında sorunun cevabı gösteriliyor. Cevabın üzerine dokunmanız halinde uygulama matematik sorusunun çözüm yolunu adım adım gösteriyor.

PhotoMath uygulaması şuanda el yazısı ile yazılmış soruları maalesef çözemiyor. İleride alacağı güncelleme ile bu sorun giderilebilir. Belkide öğrencilerin yazılı sınavlarda kopya çekmesini engellemek için PhotoMath bu özelliği devre dışı bırakmış olabilir.

Ancak öğrencilerin matematik ödevlerini yapmaları için büyük bir yardımcı olacağı kuşkusuz.

PhotoMath uygulaması ile 1 bilinmeyenli denklemler, 2. dereceden denklemler, 3. dereceden denklemler, köklü sayılar, üstlü sayılar, kesirli sayılar gibi matematikte yer alan hemen hemen bütün problemleri kolaylıkla çözebilirsiniz.

Aşağıdaki linklerden PhotoMath uygulamasını indirebilirsiniz.

Paylaş

Leave A Reply