Marvel Şampiyonlar Turnuvası, Kabam firması tarafından geliştirilmiş, Mortal Kombat ve Street Fighter benzeri bir dövüş oyunudur. Oyunda 34 farklı Marvel Kahramanı ve 6 farklı sınıf yer almaktadır. 2 boyutlu arenalarda gerçekleşen dövüşlerde dövüşler 2 boyutludur ancak süper güçler 3 boyutlu efektlerle gösterilmektedir.

Screenshot_2015-04-25-21-18-44

Marvel Şampiyonlar Turnuvası oyununa başladığınız zaman 2 kahramanla oyuna başlıyorsunuz ve kahraman sayınızı 31’e kadar çıkarabiliyorsunuz.

Oyunda tek kişilik oyun modu ve çok kişilik oyun modu bulunuyor. İnternet bağlantısı gerektiren oyunda, çok kişilik oyuncu modunda gerçek rakiplere karşı eş zamansız olarak 1vs1 veya 3vs3 müsakabalara çıkabiliyorsunuz. Tek kişilik oyun modunda ise kahraman takımınızla görev alanlarına gidiyor ve etaplar şeklinde olan görevlerde takımınızdaki kahramanlar ile dövüşlere çıkıyorsunuz. 12. levele kadar 3 kişilik bir takımla, 12-25 level arasında 4 kişilik bir takım ve sonrasında 5 kişilik takımınız ile görevlere gitmeye başlıyorsunuz. Bitirdiğiniz görevler sonrasında level puanı, altın, izo-8, bakır para ve çeşitli ödüller alıyorsunuz.

Screenshot_2015-04-25-21-17-43

Marvel Şampiyonlar Turnuvası oyununda 34 farklı marvel kahramanı ve 6 farklı sınıf yer aldığını belirtmiştik. Kahramanlar yıldız puanına göre daha üstün özelliklere sahip oluyorlar. Kahramanlarımız 1,2,3,4 yıldız olarak çıkıyorlar. Günlük kristaller ve diğer kristallerle şansınıza 1,2,3 veya 4 yıldızlı karakterler çıkıyor. Bunun dışında izo-8 seviye yükseltme elementi ile kahramanlarınızı yükseltebiliyorsunuz. Yükseltme işlemi sonrasında kahramanların rütbeleri artıyor ve yeni özellikler almaya başlıyorlar. Ayrıca takımınızda bulunan bir kahraman açtığınız bir kristalden tekrar çıkarsa sarı renkte olan yıldızı gümüş rengine dönüşüyor ve daha güçlü hale geliyor.

Screenshot_2015-04-25-21-19-51

 

Marvel Şampiyonlar Turnuvası oyununda yer alan karakterler ve sınıfları :

Beceri Sınıfı : Cezalandırıcı, Kara Dul, Kara Panter, Kış Askeri, Korkusuz, Şahin Göz

Bilim Sınıfı : Kaptan Amerika, Örümcek Adam, Hulk, Abomination, Electro, Rhino

Kozmik Sınıfı : Thor, Kaptan Marvel, Bayan Marvel, Black Bolt, Drax, Gamora, İthamkar Ronan, Üstün Demir Adam

Teknoloji Sınıfı : Demir Adam, Roket Rakun, Star-Lord, Vision

Mistik Sınıfı : Juggernaut, Demir Yumruk, Dr. Strange, Durdurulamaz Colossus, Magik, Scarlet Witch

Mutant Sınıfı : Wolverine, Colossus, Cyclops, Deadpool, Fırtına

Bu sınıfların dışında birde oyunda yer alan ancak seçilemeyen karakterler bulunuyor. Seçilemeyen karakterler : Fatih Kang, Koleksiyoncu, Maestro, Magneto, Thanos,Ultron

Screenshot_2015-04-25-21-19-22

Marvel Şampiyonlar Turnuvası oyununda farklı sınıflar bulunuyor ve her sınıfın başka bir sınıfa karşı üstünlüğü bulunuyor. Bir sınıfa karşı üstün olan karakteriniz karşı sınıftaki karaktere daha güçlü olurken, karşıdaki rakibinizinde özellikleri daha düşük oluyor. Burada dikkat etmeniz gereken konu ise sizinde başka sınıflara karşı dezavantajlı olabileceğiniz. Zaten maçlardan önce böyle bir üstünlük varsa oyun bunu gösteriyor.

Marvel Şampiyonlar Turnuvasında sınıflar arasındaki üstünlük :

Teknoloji sınıfı Mutant sınıfına, Mutant sınıfı Beceri sınıfına,Beceri sınıfı Bilim sınıfına, Kozmik sınıf Teknoloji sınıfına, Bilim sınıfı Mistik sınıfa, Mistik sınıf ise Kozmik sınıfa karşı avantajlıdır.

Screenshot_2015-04-25-21-20-31

Marvel Şampiyonlar Turnuvası oyununda ittifaklar bulunmaktadır. Bir ittifaka girerek gücünüze güç katabilirsiniz. İttifak gruplarına katılarak yardım isteyenlere yardım edebilir ve ittifak puanı toplayabilirsiniz. İttifak puanları ile elde edilen kristaller sizlere yeni kahramanlar kazanma şansı vermektedir. İttifak puanı ile alacağınız kristallerden kahraman veya farklı bonuslar çıkabilmektedir.

Marvel Şampiyonlar Turnuvası oyunun en başarılı yönlerinden biri de sürekli aktif olması ve haftalık veya günlük görevlerin bulunmasıdır. Haftalık ve günlük görevlerde başarı elde ettiğiniz zaman süper özelliklere sahip şampiyonlar alabilirsiniz.

Android cihazlar için geliştirilen Marvel Şampiyonlar Turnuvası oyununu aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

  1. Arkadaşlar venom yerine kang geldi ve kang 4 de boss ne var biliyor musunuz? Durdurulamaz colussus un yerine hangisi geldi yani

Yorumdan çık