Bu yazımızda sizlere ücretsiz ve kaliteli bir arkadaş bulma uygulası olan Lovoo uygulamasını tanıtacağız. Lovoo daha çok fotoğraf paylaşarak arkadaş bulmayı sağlayan bir uygulama. Fotoğraf paylaştığınız zaman uygulamayı kullanan ve çevrenizde bulunan kişiler paylaştığınız fotoğrafları görebiliyor ve sizinle etkileşime geçiyorlar.

Android ve iOS ile uyumlu olan Lovoo uygulamasını telefonunuza ücretsiz olarak indirdikten sonra Facebook, Google+ veya eposta adresiniz ile kayıt olabiliyorsunuz. Uygulamaya ilk kayıt esnasında takma isim, doğum tarihi ve cinsiyet bilgilerinizi giriyorsunuz. Burada özellikle doğum tarihinizi en azından yıl olarak doğru girmeye özen gösterin çünkü bu kriterlere göre kişiler ile eşlecek ve arkadaş bulacaksınız.

lovoo-bilgi-girisi

Basit bir adımla kayıt işlemini tamamladıktan sonra yeni insanlarla tanışmaya başlayabilirsiniz. Lovoo sizin konum bilginizi alarak belirlediğiniz km’ye göre kişileri size gösterecektir. Konum bilgilerinizi alabilmesi için telefonunuzun GPRS (Konum) özelliğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Tabi Lovoo’nun en güzel yanı sadece bulunduğunuz bölgede değil diğer şehirler hatta dünyanın her hangi bir yerindeki kişileri de görebiliyor olmanız. Lovoo’da farklı bir konumdaki kişileri görmek için Radar bölümünde sağ üst köşedeki konum işaretine tıklayıp açılan menüden “Yeri kendin seç” seçeneğini seçerek dilediğiniz bir şehirdeki kişileri görebilirsiniz.

lovoo-yer-secme

Lovoo uygulamasında Radar, Eşleşme ve Kişi Arama bölümlerinden profillere ulaşabilir kişilerin profillerini beğenebilir, onları takip edebilir ve istediğiniz kişiye mesaj / fotoğraf gönderebilirsiniz. Ancak bir kişiye mesaj gönderebilmek için kayıt olurken yazdığınız email adresini onaylamanız gerekmektedir. Lovoo onay emaili bazen 24 saatte gelebilmektedir. Aynı şekilde bir kişiye fotoğraf gönderebilmek içinde kişinin sizin mesajlarınıza cevap yazması gerekmektedir.

lovoo-fotograf-gonderme

Lovoo’da kredi sistemi bulunmaktadır. Uygulamaya günlük olarak düzenli giriş yaptığınız zaman 5 kredi kazanırsınız. Eposta doğrulama 25 kredi, facebook ile bağlanma 25 kredi, profil doğrulama 100 kredi kazandırmaktadır. Uygulamada ayrıca VIP üyelik bulunmaktadır. Belli bir ücret karşılığında abone olunarak Vip üye olabilir böylece mesaj gönderme sınırınızı arttırıp profilinizi öne çıkarabilirsiniz.

lovoo-vip-uyelik

Lovoo’da istemediğiniz mesajları engelleme özelliği bulunmaktadır. Uygulamanın sol üst köşesinde yer alan Profil simgesine dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin. Topluluk ayarları altında yer alan Mesaj Engelleyici bölümünden, Profil resmi olmayan kullanıcılar, doğrulanmamış kullanıcılar, ilk mesajı çok kısa olan kullanıcılar, sıklıkla ihbar edilen ve engellenen kullanıcılar, arama filtrenize uygun olmayan kullanıcılar, eşleşmem olmayan kullanıcılar ve vip olmayan kullanıcıları engelleyebilirsiniz.

lovoo-mesaj-engelleme

Lovoo Hesabı Silme

Lovoo hesabınızı farklı sebeplerden dolayı silmek isteyebilirsiniz. Lovoo hesabını silmek için uygulamanın sol üst köşesinde bulunan profil resmine dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin. Ayarlar menüsünde bulunan Hesabım sekmesini seçin. Hesabım sekmesinin en altında bulunan Hesabı Sil seçeneğini seçin. Karşınıza gelen ekranda sizden neden lovoo hesabını silmek istediğiniz sorulacaktır. İstediğiniz bir seçeneği seçip “Tamamen Sil” butonuna tıklayın. Kayıt olurken girmiş olduğunuz email adresinize bir onay maili gelecektir. Bu maili onayladığınız zaman hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Ancak unutmayın eğer vip üyelik için abone olduysanız, hesabınızı silmeniz aboneliğinizi iptal etmemektedir.

Paylaş

8 yorum

  1. arkadaslar ben bı aylık uyleık aldım ama msj larım sınırlı nasıl oluyor bana bılgı veren olurmu

Leave A Reply