Profesyonel ilişkiler kurmak ve güçlendirmek için geliştirilen LinkedIn alanında en iyisidir. Yeni bir iş arıyorsanız veya yeni bağlantılar kurmaya çalışıyorsanız doğru bir profil oluşturmak size artı bir değer katacaktır. Karinizdeki profesyonelliğinizi ve titizliği, LinkedIn profilinizde de göstermek için öncelikle LinkedIn profil URL’ninizi değiştirebilirsiniz.

Bir LinkedIn hesabı açtığınızda, profil URL’niz adınız, soyadınız ve bazı rakamlar içermektedir. Bu hem görüntü olarak kötüdür hem de sosyal medya ve diğer platformlarda paylaşmayı zorlaştırır. Ancak size anlatacağımız adımları yaparak LinkedIn URL’sini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Örneğin URL’yi https://www.linkedin.com/in/adiniz-soyadiniz şeklinde değiştirebilirsiniz.

LinkedIn URL Değiştirme

  • LinkedIn’e giriş yapın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan Ben (Profil Resmi)‘e tıklayın ve menüden Profili Görüntüleyin seçeneğine tıklayın.linkedin url degistirme 1
  • Açılan sayfada ekranın sağ üst köşesinde yer alan Genel Profil ve URL’nizi Düzenleyin seçeneğine tıklayın.linkedin url degistirme 2
  • Açılan sayfada URL adresi yanındaki kalem simgesine dokunun.linkedin url degistirme 3
  • Yeni URL adresinizi yazın ve Kaydet butonuna tıklayın.linkedin url degistirme 4

Not: Kişiselleştirilmiş URL adresiniz 3-100 harf veya sayı içermek zorundadır. URL adresinde boşluk, simge ve noktala işareti kullanamazsınız. Ayrıca yeni URL adresinizin başka biri tarafından kullanılmıyor olması gerekmektedir.

Masaüstünde olduğu gibi Android veya iOS telefonunuzda bulunan LinkedIn uygulaması üzerinden de URL’nizi değiştirebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık