LG’nin V serisinin en çok eleştirilen yönlerinden biri bataryasının çabuk tükenmesiydi. Ancak LG mühendisleri bunun için büyük çaba harcamışa benziyor. Çünkü yapılan testlerde LG V30 birçok amiral gemisini bu konuda geride bırakmayı başardı.

Akıllı telefonlarda en önemli özelliklerden biri bataryadır. Telefonun tek şarj ile ne kadarlık bir kullanım sunduğu çok önemlidir. Ve tabi bunun yanında biten bir bataryanın ne kadar çabuk şarj edilebildiği de diğer önemli bir faktördür.

LG diğer akıllı telefonlarında yaşadığı sorunlardan ders çıkarmışa benziyor. Yeni LG V30‘da artık ikincil ekran yok ve en az enerji kullanan Snapdragon 835 chipset kullanılıyor. Bakalım yapılan batarya kullanım testine göre LG V30 ne kadarlık bir kullanım sunuyor.

batarya test
Batarya Testi

 

Yukarıdaki grafikten de görebileceğiniz gibi diğer amiral gemilerinin hemen hepsini geride bırakan LG V30, 9 saat 34 dakikalık bir kullanım sunuyor. LG V30’u geride bırakan tek telefon ise iPhone 8 Plus olmuş. Tabi buradaki kullanım süresi video izleme, internette sörf gibi ağır testler altında alınan zamanı gösteriyor. Bizim testlerimizde LG V30 tek şarj ile bir günü çok rahat geçiriyor ve hatta normal bir kullanımda bir buçuk gün kullanım sunuyor.

Peki tamamen şarjı biten LG V30 kaç dakikada şarj oluyor. Hızlı şarj teknolojisi ve orijinal şarj aleti ile LG V30 1 saat 48 dakikada tamamen şarj oluyor. Bu değer önceki V serilerine göre yavaş olsa da yine de birçok amiral gemisinden daha hızlı şarj olduğunu söyleyebiliriz.

batarya sarj
Batarya Yeniden Şarj

LG, yeni V30’da fiziki olarak çok fazla bir büyüklük sunmadı. LG V30’da 3.300 mAh batarya yer alıyor. Zira V20’de 3.200 mAh ve V10’da 3.000 mAh batarya yer alıyordu. LG yeni cihazında daha uzun kullanım sunmak için enerji tasarrufu yaptı ve büyük bir gelişme gösterdi.

Paylaş

Yorumdan çık