LG’nin amiral gemisi LG V30 ve Samsung’un amiral gemisi Galaxy Note 8 için düşme testi yapıldı. Düşme testinde her iki akıllı telefon belli bir yükseklikten sert beton zemin üzerine bırakılıyor ve telefonların sağlamlıkları test ediliyor.

PhoneBuff youtube kanalının hazırladığı düşme/düşürülme testinde LG V30 ve Samsung Galaxy Note 8‘in düşmelere karşı dayanılıkları test edildi.

Telefonların düşmelere karşı sağlamlıklarını test etmek için cihazlar arka panel üzerine, köşe üzerine ve ekran üzerine düşecek şekilde belli bir yükseklikten bırakılıyor. Farklı düşme senaryolarında telefonların aldığı hasarlar gösteriliyor ve videonun sonunda her düşüşe karşı puan veriliyor.

Testin ilk bölümünde telefonlar arka panel üzerine bırakılıyor. Bu testte LG V30 hiç hasar almazken Note 8’in cam kaplı arka paneli çatlıyor. Köşe üzerine bırakılan telefonların her ikisinde de ezilme meydana geliyor. Ekran üzerine düşmelerde ise her iki telefonun ekranında çatlaklar oluşuyor. Testin sonunda LG V30, 40 üzerinden 38 puan alırken Galaxy Note 8, 35 puan alabiliyor.

Paylaş.

Yorum Yap