LG telefonlarda, biriyle konuşurken bir çağrı alırsanız sizi arayan numarayı görebilir, çağrıyı bekleyebilir ve diğer görüşmeye geçebilirsiniz. Çağrı bekletme ve telefon meşgulken arayanı görmek için küçük bir ayar yapmanız gerekmektedir.

LG akıllı telefonlarda, telefon meşgulken arayanı görmek ve çağrı bekletme özelliğini aktifleştirmek için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Çağrı bekletme özelliğini aktif ederseniz telefonla konuşurken biri sizi aradığında, “aradığınız kişi şuan başka biriyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayınız.” şeklinde bilgilendirilir ve size de çağrı geldiği bir sinyal sesiyle bildirilir. Sinyal sesini aldıktan sonra konuştuğunuz kişiyi beklemeye alabilir ve diğer kişinin aramasını cevaplayabilirsiniz.

Diğer tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi LG telefonlarda da çağrı bekletme özelliğini aktif hale getirmek için arama ekranına *43# yazıp arama yapmanız yeterlidir. Arama bekletme özelliğinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için *#43# tuşlamasını kullanabilirsiniz. Çağrı bekletme özelliğini kapatmak için #43# tuşlamasını kullanabilirsiniz.

Çağrı bekletme özelliğini ayrıca telefonun Ayarlar menüsünü kullanarak da yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları yaparak çağrı bekletme özelliğini aktifleştirebilirsiniz.

  • Ayarlar uygulamasını açın ve Çağrı Ayarları seçeneğini seçin.
  • Daha Fazla seçeneğini seçin.
  • Ek Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Çağrı Bekletme seçeneğini aktif hale getirin.

lg cagri bekletme

Yine aynı menüyü kullanarak çağrı bekletme özelliğini kapatabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap