LG’nin yeni amiral gemisi LG G6 yeni tasarımı, üstün özellikli ekranı ve birçok özelliği ile 2017’nin en başarılı telefonlarından biri. Üstün özelliklere sahip olan LG G6 için sağlamlık testi yapıldı. Yapılan testte LG G6’nin çiziklere, ateşe ve bükülmelere karşı ne kadar dayanıklı oldu test edildi.

JerryRigEverything youtube kanalı tarafından LG G6 sağlamlık testi yapıldı. Hazırlanan sağlamlık videosu testinde LG G6’nin çizilmelere, ateşe ve bükülmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğu test ediliyor.

Akıllı telefon sahiplerinin en büyük problemlerinden biri telefonun çizilmesidir. Kılıf ve ekran koruyucular çizilmeleri önlemektedir ancak çoğu kişi kılıf ve koruyucu kullanmamaktadır. Cebe koyulan telefonların anahtar, maskot, bozuk para tarafından çizilmemesi gerekmektedir. Çekilen video LG G6’nın hafif çiziklere karşı dirençli olduğunu gösteriyor. Ancak maket bıçağı karşısında telefonun kamera lensleri dışındaki yerler çiziliyor.

Akıllı telefonların bükülmeye karşı da dirençli olması önemlidir. Özellikle arka cepte kalan telefonun üzerine oturduğunuz zaman bükülmüş bir telefonla karşılaşmak istemezsiniz. Bu konuda en başarısız telefonların başında iPhone serileri gelmektedir. Yapılan test gösteriyor ki LG G6 çok sağlam bir yapıya sahip ve bükülmelere karşı oldukça dirençli.

Testin bir bölümünde ise LG G6’nın ekranına çakmak tutuluyor ve telefon ekranının ısıya karşı dayanıklılığı test ediliyor. Bir süre sonra ekran kararsa da ekran soğudukça eski haline dönüyor.

Sonuç olarak LG G6’nın hazırlanan sağlamlık testini başarıyla geçtiğini söyleyebiliriz.

Paylaş

Yorumdan çık