Amiral gemilerini karşılaştırmaya devam ediyoruz. Şimdi LG G5 ve Galaxy S7’yi karşılaştırmaya başladık. İlk yazımızda LG G5’in Samsung Galaxy S7’den daha iyi olan 15 özelliğini sizler için sıraladık. Bir sonraki yazımızda ise Galaxy S7’nin üstün 15 özelliğini paylaşacağımızı bilmenizi isteriz.

LG G5’in Galaxy S7’den Daha İyi Olan Özellikleri

1. Daha Büyük Ekran

Galaxy S7 5.1 inç’lik bir ekrana sahipken LG G5 5.3 inç boyutunda bir ekrana sahiptir. Bu da telefondan yazı okurken ve video izlerken gözlerinizin daha az yorulmasına neden olacaktır.

2. Değiştirilebilir Batarya

LG G5’in en dikkat çeken özelliklerinden biri hiç kuşkusuz değiştirilebilir bataryası. Uzun süre kullanımdan sonra bataryanın gücünün azalması durumunda yenisi ile değiştirebilirsiniz.

3. Sihirli Yuva

LG G5’in batarya yuvası çıkarılıp yerine Tone Platinum veya LG CAM Plus kamera aparatı takılabiliyor.

4. USB Type-C

LG G5’in şarj giriş yuvası USB Type-C. Bu yeni teknoloji birçok yeniliğini beraberinde getirirken ayrıca çift taraflı girişi sayesinde gece karanlığında takmak artık daha kolay.

5. Ultra Geniş Açılı Kamera

lg-g5-galaxy-s7-kamera

LG G5’in arka kısmında biri 16 MP diğeri 8 MP kamera yer alıyor. 8 MP’lik kamera ultra geniş açılı fotoğraflar çekebiliyor.

6. Daha İyi Selfie

LG G5’in 8 MP’lik ön kamerası Galaxy S7’nin 5 MP’lik ön kamerasına göre daha pürüzsüz ve kaliteli selfieler çekiyor.

7. Sağlamlık

lg-g5-galaxy-s7-saglamlik

LG G5’nin metal tasarımı Galaxy S7’nin cam tasarımından daha sağlam.

8. IR Sensör

LG G5’de bulunan IR sensörler sayesinde televizyonunuzu, blu-ray oynatıcınızı vb. telefonunuzdan kontrol edebilir yani telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz.

9. Daha İyi Hoparlör

Lg G5’in hoparlörü Galaxy S7’nin hoparlöründen daha yüksek sese sahip olmasının yanında daha zengin ve dolgun bir sese sahip.

10. Özelleştirilebilir Butonlar

lg-g5-butonlari

LG G5’in menü butonlarını istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. İsterseniz home tuşunu sağa geri tuşunu ortaya alabilirsiniz.

11. Temiz Arka Kapak

Galaxy S7’nin arka kapağı cam yapıda olduğu için parmak izi kalmaktadır ve buda telefonu kirli göstermektedir. Ancak LG G5 kir ve parmak izi göstermez.

12. Kilit Ekranı

LG G5’in kapalı ekranını açmak için ekrana çift dokunmanız yeterlidir. Ayrıca kilit ekranına alternatif desenler ile şifre koyabilirsiniz.

13. Always On Display

Her iki cihazda Always On Display (Sürekli açık ekran) özelliğine sahip ancak LG G5 daha fazla üçüncü parti uygulamayı destekliyor ve bu uygulamarın bildirimlerini kapalı ekranda gösteriyor.

14. 24-Bit Audio

LG G5 24-Bit audio cakı sayesinde kulaklık ve bluetooth hoparlörlere daha yüksek ve kaliteli ses iletebilmektedir.

15. Kısayol Tuşları

LG G5’in ekranı kapalı ile ses kısma tuşunan çift basarak kamerayı açabilir, ses açma tuşuna çift basarak Not alma uygulamasını
açabilirsiniz.

Bonus: Fiyat farkı 🙂

Paylaş

Yorumdan çık