Lg G5’i üç farklı şekilde TV’ye bağlayabilirsiniz. Bu yazımızda LG G5’i televizyona nasıl bağlayacağınız hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

 1. LG G5’i HDMI Kablo ile TV’ye Bağlama

LG G5 TypeC bağlantısına sahiptir. Bunun için kullanacağınız HDMI kablosu TypeC girişine sahip olmalıdır. Kablonun bir ucunu telefona bir ucunu televizyona bağladıktan sonra televizyonun menüsünden HDMI1 seçeneğini seçin. Menü tuşuna basıp “Medya Tarayıcı” seçeneğini seçin. Daha sonra telefondan oynatacağınız medya türüne göre Videolar, Fotoğraflar veya Müzik seçeneğini seçin. Seçimden sonra telefonunuzda yer alan öğeler listelenecektir

    2. LG G5’i Miracast ile TV’ye bağlama

Miracast özelliği sayesinde kablo derdi olmadan telefon ekranını TV’ye yansıtabilirsiniz. Miracast için kablo ve ek bir uygulamaya gerek yoktur. Sadece Miracast uyumlu bir TV’ye ihtiyacınız vardır. Smart TV’lerin hemen hepsi miracast özelliğine sahiptir. Miracast ile telefon ekranını televizyona yansıtmak için aşağıdaki adımları yapın.

 • Ayarlar > Ağlar > Paylaş ve Bağlan > Ekran Paylaşımı sekmesine gelin ve etkinleştirin.
 • Miracast uyumlu cihazlar listelenecektir. Eğer televizyonunuz listede gözükmez ise Arama seçeneğine dokunun.
 • Televizyona bağlandıktan sonra telefon ekranı yansıyacaktır.

    3. Wi-fi ile LG G5’i TV’ye Bağlama

LG G5’i ChromeCast yardımı ile TV’ye bağlayabilirsiniz. Böylece telefonunuzda bulunan fotoğraf, video ve müzikleri televizyondan oynatabilirsiniz.

 • Televizyon ve Telefonunuz ile aynı Wi-Fi ağına bağlanın.
 • Telefonunuzun Galeri veya Video uygulamasından televizyonda oynatmak istediğiniz dosyayı seçin.
 • Dosyanın köşesinde yer alan 3 nokta (Daha Fazla) seçeneğine dokunun ve “İçeriği Oynat” seçeneğini seçin.
 • Kendi TV’nizi seçin.

ChromeCast’ı sorunsuz çalıştırmak için Google Play’den en güncel uygulamayı indirebilirsiniz.

Paylaş

9 yorum

 1. Ben 2 farklı tybe c dönüştürücü kullanarak slimport. Kablosu ile görüntüyü g5 ten televizyona aktaramadım sorun neden olmuş olabilir.
  Slimport g2 de çalışıyor

   • Merhaba uzun zaman oldu bazı problemlerden dolayı dönüş yapamadım.
    Sorun halen devam ediyor.
    İşlemler:
    Lg g5 cihazıma usbtybe c dönüştürücü ile slimport hdmi kablosunu tvye aktarıyorum fakat tvye görüntü gelmiyor.
    Slimport lg g2 de çalışıyor usbtybe c dönüştürücü ile lg g5’e taktıgımda görüntü aktarılmıyor. .

 2. Selam benim LG G5 cep telefonundan nasil bir HD ME may kablosu almam gerekiyor cep telefonu kabloyla televizyon ekranına aktarmak istiyorum sizden bilgi almak istiyorum

  • Çoşkun Bey telefon ekranını olduğu gibi televizyona aktarmak için yukarıda anlattığımız gibi miracast uygulamasını veya televizyonunuzun markasına göre screen mirror (ekran yansıtma) özelliğini kullanabilir ve kablolarla uğraşmamış olursunuz. Ancak eğer HDMI ile telefonu televizyona aktarmak istiyorsanız bir televizyoncudan veya elektronik marketten telefon modelinizi ve söyleyerek uygun kabloyu alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey LG G5’in giriş yeri USB Type-C’dir. Bunun için zaten size buna uygun kablo vereceklerdir.

 3. lg g4 Telefonunu miracast ile tv baglamak istiyorum Tv ismi basta gozukuyor baglanmak icin tikladigimda ise 1 dk sonra aygit bulanamadi diyip tv baglanmiyor

Yorumdan çık