Bu yazımızda LG G5’e format nasıl atılır ve telefon fabrika ayarlarına nasıl döndürülür ayrıntılı olarak anlatacağız. Eğer telefonunuzda ağırlaşma, donma gibi durumlar varsa telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilir veya hard format atabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra telefonunuz artık daha performanslı olarak çalışacaktır. Ancak unutmayın ki bu işlemler telefondaki tüm verileri silmektir.

LG G5 Fabrika Ayarlarına Döndürme

Telefonda Ayarlar uygulamasını açın. Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla yolunu izleyin. Ekranın altında bulunan Cihazı Sıfırla seçeneğini seçin. Gelen ekranda “Tümünü Sil” butonuna dokunun. Bu işlem sonrasında telefonunuzda bulunan tüm resimler, uygulamalar, oyunlar, ayarlar, rehber vb. verileriniz silinecektir. Bundan dolayı bu işlemi yapmadan önce verilerinizin yedeğini almayı unutmayın.

LG G5 Hard Format Atma

Hard format veya Hard Reset olarak adlandırılan bu işlemi zorunlu olmadıkça kullanmanızı önermiyoruz. Eğer telefonunuz yanıt vermiyorsa, açılmıyorsa veya yukarıdaki anlattığımız Fabrika Ayarlarına dönme yoluna erişemiyorsanız tercih edebilirsiniz. Hard Format için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Telefonunuzu kapalı konuma getirin. Eğer telefonunuz açıksa ve kapanmıyorsa telefonun bataryasını çıkartıp tekrar takın.
  • Telefon kapalı konumda iken Ses Kısma tuşuna basılı tutup Güç düğmesine basın ve elinizi iki düğme üzerinde basılı tutun.
  • Telefon açılacak ekrana LG logosu gelecektir. Ekrana System Recovery menüsü gelene kadar Güç Düğmesi ve Ses Kısma düğmesine basılı tutmaya devam edin.
  • System Recovery menüsünde yer alan “Factory Data Reset” seçeneğini seçin. Menüde aşağı yukarı gitmek için Ses Kısma/Açma düğmelerini, menüyü seçmek için Güç düğmesini kullanın.

lg-g5-factory-data-reset

  • Karşınıza bir onay ekranı gelecektir. Yes seçeneğini seçin. Seçimi yaptıktan sonra telefon kapanacak ve format atılma işlemi başlayacaktır. Son olarak telefonunuz formatlanmış olarak açılacaktır.
Paylaş

Yorumdan çık