LG’nin yeni amiral gemisi LG G5 ekran görüntüsü alma işlemini iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Önceki LG modellerinde Ses kontrol tuşları telefonun arka kısmında olduğu için ekran görüntüsü alma konusunda birçok LG kullanıcısı zorlanıyordu. Neyse ki LG G5’de ses kontrol tuşları artık telefonun sol tarafında yer alıyor.

LG G5 Ekran Görüntüsü Alma 1. Yöntem

g5-screenshot

Telefonun arka kısmında bulunan Power Güç düğmesine ve yan tarafta yer alan ses kısma düğmesine aynı anda basın ve bir deklanşör sesi gelene kadar bekleyin. Deklanşör sesi geldiği anda ekran resmi çekilecek ve kaydedilecektir. Telefonda yer alan Galeri uygulamasından ekran resimlerine ulaşabilirsiniz.

LG G5 Ekran Görüntüsü Alma 2. Yöntem

lg-g5-capture

LG G5‘de bulunan Capture+ uygulaması ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ekran resmini çekmek istediğiniz ekrana gelin. Ekranın üst kısmını kaydırarak hızlı menüye erişin. Burada yer alan Capture+ seçeneğini seçtiğiniz anda LG G5 ekran resmi çekecek ve kaydedecektir.

LG G5 ile çektiğiniz ekran görüntülerine telefonunuzu bilgisayara bağlayarak erişebilirsiniz. Ekran resimleri telefonun DCIM klasörü altında yer alan Screenshots klasöründe yer almaktadır.

Paylaş

Yorumdan çık