LG G5’in en yenilikçi özelliklerinden biri de Always On Display özelliğidir. Always On Display özelliği telefon ekranı kapalı konumda iken sizin belirlediğiniz, saat, tarih, imza, bildirim gibi alanların ekranda sürekli gözükmesidir. Eğer sıklıkla saate bakan biriyseniz veya sinemada insanları rahatsız etmeden saate ve bildirimlere bakmak istiyorsanız Always On Display özelliği çok işlevseldir. Ancak Always On Display özelliği az da olsa bataryanın daha çabuk bitmesine neden olmaktadır. Bu yüzden Always On Display özelliğini kapatmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Always On Display açma/kapatma ve ayarlama konusunda bilgiler vereceğiz.

LG G5 telefonu ilk aldığınız zaman varsayılan olarak Always On Display özelliği açık gelmiş olabilir. Eğer sürekli açık ekran özelliği kapalı ise bunu açmak için :

Menüden Ayarlar > Ekran > Always-on Display sekmesine gelin ve aktif hale getirin.

Yine aynı şekilde eğer Always On Display özelliği açıksa ve kapatmak istiyorsanız aynı sekmeye gelip pasif hale getirebilirsiniz.

Always On Display ekranında saat, tarih, bildirim veya kendi imzanızı gösterebilirsiniz. Gözükmesini istediğiniz öğeleri ayarlamak için Ayarlar > Ekran > Always-on Display > Gösterilecek Öğeleri Ayarlayın sekmesine gelin ve ekranda gözükmesini istediğiniz seçenekleri seçin. Aynı şekilde kapalı ekran için imza oluşturmak için “İmza Oluştur” seçeneğini seçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta imzanın giriş alanından taşmamasıdır.

Paylaş

Yorumdan çık