LG G4 telefonunuz ağırlaştıysa, yanıt vermiyorsa veya hiç açılmıyorsa telefonunuza format atarak fabrika ayarlarına dönüş yapabilirsiniz.

LG G4’e iki farklı yolla format atabilirsiniz. Telefonun ayarlar sekmesini kullanarak fabrika ayarlarına dönebilir yani soft format atabilirsiniz. Eğer telefonun ayarlar menüsüne ulaşamıyorsanız veya telefonunuz hiç açılmıyorsa telefon üzerinde yer alan düğmeleri kullanarak telefonu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bu işleme de hard format deniliyor.

Ayarlar Menüsünü Kullanarak LG G4’e Format Nasıl Atılır ?

Telefonun Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Verilerine Sıfırla yönergesini izleyerek telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bu işlem sonrasında telefonunuza yüklemiş olduğunuz oyunlar, uygulamalar, fotoğraflar, telefon numaraları vb. tüm veriler silinecektir. Bunun için bu işlem öncesinde yedek almayı unutmayınız.

LG G4’e Hard Format Nasıl Atılır ?

Eğer telefonunuz hiç açılmıyor veya yanıt vermiyorsa Hard format ile telefonunuzu formatlayabilirsiniz.

 • Telefonunuz kapalı konumda iken, Ses Kısma ve Güç Düğmelerine aynı anda basın.
 • Telefon ekranı açılınca elinizi Güç Düğmesinden çekin ve tekrar güç düğmesine basın. (Elimizi Ses Kısma Düğmesinden hiç çekmiyoruz.)
 • Sonrasında karşımıza “Factory Data Reset” ekranı gelecektir. Bu ekranda LG G4’ün dokunmatiği çalışmayacaktır, korkmayın. Seçenekler arasında aşağı yukarı gitmek için ses kısma / açma düğmelerini, onaylamak için Güç düğmesini kullanın.
 • Factory Data Reset ekranında “Yes” seçeneğinin üzerine gelin ve Güç düğmesine basarak onaylayın.
 • Tekrar sizden onay isteyecektir ona da Yes diyin.
 • Kısa süren format sıfırlama işleminden sonra telefonunuz açılacaktır.

Format işlemine başlamadan önce telefonunuzun %50 veya daha fazla şarjlı olmasına dikkat edin.

Paylaş

43 yorum

 1. lg g4 acill yardım bende direkt olarak format menüsü gelmiyor ve tek söyledi firmware update sebebi ise android düşürmedeyken ve ses kısma ve powera bastım sonra karşıma üzte exet ve alta yes vardı ikisinede okumadan yes dedim ve sanırım donanım hepten giti lütfen yardımm

 2. Yusuf TEKİN on

  Merhabalar benim G4 telefonum açma işlemindeki LG logosu çıkıyor ondan ileri gitmiyor. Sürekli logo dönüyor telefon açılmıyor yardımcı olursanız sevinirim.

 3. Böyle lanet telefon gormedim hard reset yapiyorum calismiyor kirmizi lg life good yerde donuyor normal ekran verileri sifirla diyorum onda da komut yok diyor

Yorumdan çık