LG G3 ekran görüntüsü alma diğer android sistemli cihazlar ile aynı şekilde yapılmaktadır. Farklı bir tasarıma sahip olan LG G3 modelinde tuşların yerleri farklı olduğu için birçok kullanıcı ekran görüntüsü almakta zorlanabilmekte.

LG G3 ekran görüntüsü alma işlemi 2 farklı yöntemle yapılabiliyor. Bunlardan ilki Güç Düğmesi + Ses Kısma tuşuna aynı anda basıp 1 saniye bekleme ile gerçekleşiyor. Aşağıdaki hareketli resimde LG G3 ekran görüntüsü alma gösterilmiştir.

lg-g3-ekran-goruntusu

 

LG G3 ekran görüntüsü alma işlemi için diğer bir alternatif ise QuickMemo+ kullanmak. Qmemo ile LG G3 ekran görüntüsü almak için ana ekranda bulunan Home (Ana ekran) tuşuna parmağınızı basılı tutup sağa doğru çekerek qmemoyu seçiyoruz. Ardından gelen ekranın sağ üst köşesindeki Save (Kayıt) seçeneğini seçmemiz yeterli. Aşağıdaki hareketli resimde Qmemo+ ile LG G3 ekran görüntüsü alma gösterilmiştir.

lg-g3-ekran-goruntusu_qmemo

 

LG G3 ekran görüntüsü alındığında resimlere Galeri bölümünden ulaşabilirsiniz. Resimler dahili hafızada Pictures>Screenshot klasörüne kayıt edilmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık