iTunes Store, App Store veya iBooks Store’dan ücretli veya ücretsiz bir uygulama indirebilmek için Apple Kimliğine (Apple ID) ihtiyacınız vardır. Apple, kullanıcılar ücretli uygulamalar satın alabileceği için Apple Kimliği oluştururken kredi kartı bilgilerini de girmelerini ister. Ancak bazı kullanıcıların kredi kartı yoktur veya kredi kartı bilgilerini girmek istemezler. Bizde bu yazımızda sizlere en basit yöntem ile kredi kartısız apple kimliği oluşturmayı anlatacağız.

Öncelikle anlatacağımız, kredi kartı olmadan apple kimliği oluşturma yönteminin yeni alınan cihazlarda veya daha önce apple kimliği alınmamış cihazlarda geçerli olduğunu belirtelim. Eğer cihazınızda daha önceden apple kimliği ile oturum açılmışsa telefonunuza format atıp bu yöntemi deneyebilirsiniz.

iTunes ve App Store üzerinden Apple Kimliği oluşturduğunuz zaman sizden Kredi Kartı bilgileri girmeniz istenir bu alanda kredi kartı seçeneklerinde hiçbiri seçeneği yoktur. Kredi Kartsız Apple Kimliği oluşturmak için iCloud üzerinden Apple Kimliğini oluşturacağız.

Kredi Kartsız Apple Kimliği Oluşturma

 • Ayarlar bölümünü açın.
 • iCloud seçeneğini seçin.
 • Yeni Bir Apple Kimliği Yarat seçeneğini seçin.
 • Ardından “doğum günü” ve “ad, soyad” bilgilerinizi girin ve İLERİ diyin.
 • Apple Kimliği bölümüne geçtiğiniz zaman “Ücretsiz iCloud Hesabı Al” seçeneğini seçin ve İLERİ diyin.
 • Apple Kimliğiniz olacak olan E-Posta adresinizi belirleyip İLERİ diyin ve açılan uyarı penceresinde YARAT seçeneğini seçin.
 • Apple Kimliğiniz için Parolanızı girip İLERİ diyin. (Parolanız en az 8 karakterli, büyük ve küçük harf ve rakamlardan oluşmalıdır.)
 • İleride hesabınızda yapabileceğiniz değişikliklerde kullanacağınız 3 adet güvenlik sorusunu seçin ve cevaplarını girip İLERİ diyin.
 • Kurtarma sekmesinde, Apple Kimliğinizi doğrulama veya şifrenizi sıfırlamak için kullanacağınız e-posta adresini girin. Buraya gireceğiniz email adresi kullandığınız bir mail olmalıdır çünkü doğrulama maili gelecektir. Eğer doğrulama mailine ulaşamazsanız Apple Kimliğiniz aktif edilmeyecektir. Dilerseniz bu alanı boş bırakıp geçebilirsiniz. Burada yazacağınız email adresi sadece güvenlik amacıyla kullanılacaktır. Burayı boş geçmemenizi tavsiye ederiz.
 • Diğer alanları da İLERİ ve Kabul Et diyerek geçiniz.
 • Son aşamada Apple Kimliği Hesabı yaratılacaktır.

Şimdi Ayarlar > iTunes ve App Store bölümüne girip oluşturmuş olduğunuz Apple Kimliği ve Parolasıyla Giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptığınız zaman oluşturmuş olduğunuz Apple Kimliği ilk defa kullanılacağı için bir uyarı penceresi açılacaktır. “Gözden Geçir” seçeneğini seçip adres ve kişisel bilgilerinizi girin, fatura bölümünde kredi kartı seçeneklerinde varsayılan olarak “Hiçbiri” seçeneği seçili olacaktır. İşlemi tamamladıktan sonra yeni Apple Kimliğiniz ile uygulama indirmeye başlayabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık