Kiwi sosyal medyanın yeni fenomeni olma yolunda ilerleyen bir soru cevap uygulamasıdır. Özellikle Facebook’ta hızla ilerleyen Kiwi’nin Android ve iOS uygulaması da bulunuyor. Kiwi, gerçek kimliğinizle veya anonim (gizli) kimliğinizle arkadaşlarınıza sorular sormanızı ve arkadaşlarınızın fikirlerini öğrenmenizi sağlayan ücretsiz bir sohbet uygulamadır.

Kiwi Nasıl Kullanılır ?

Kiwi uygulamasını facebook üzerinden veya android ve ios cihazlarınızda Kiwi uygulamasını yükleyerek kullanabilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra Facebook hesabınız ile bağlanıyorsunuz. Gerekli izinleri verdikten sonra sizden bir kullanıcı adı belirlemeniz isteniyor. Bu arada facebook’ta kayıtlı adınızı ve lokasyonunuzu değiştirebiliyorsunuz  Facebook arkadaş listenize erişebiliyorsunuz. Açılış ekranında facebook listenizdeki kişileri seçerseniz Kiwi uygulamasını kullanmayan arkadaşlarınıza istek gidecektir. Bu bölümde arkadaş listenizi seçmeyip uygulamaya giderseniz Kiwi kullanan arkadaşlarınız zaten listenizde yer alacaktır. Kiwi uygulaması açıldığı zaman aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecektir. Ekranda yer alan menüleri kullanarak soru sorabilir, sorulara cevap yazabilir, çevrenizdeki kişilerin sorularını görebilir, arkadaş listenizi görebilirsiniz.

kiwi-anasayfa

Kiwi’de Soru Nasıl Sorulur ?

Kiwi uygulama ekranında yer alan kiwi-soru soru sor butonuna tıklayarak soru sorma ekranına gelebilirsiniz. Soru yazma bölümüne sorunuzu yazdıktan sonra altta yer alan anonim olarak sor seçeneğini seçerek kimliğinizi gizleyebilir veya burayı seçmeyerek kimlik bilgilerinizle sorunuzu sorabilirsiniz. Sormak için Kişi Seç bölümünde tüm takipçileri, Yakınında veya belirli kişileri seçerek sorunuzu sorabilirsiniz. Yakınında seçeneğini seçerseniz bulunduğunuz konuma yakın olan tüm kişilere sorunuz sorulacaktır. Seçimlerinizi yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan SOR seçeneğini seçerek sorunuzu sorabilirsiniz.

kiwi-soru-sor

 

Kiwi’de Sorulara Nasıl Cevap Verilir ?

Kiwi uygulama ekranında yer alan kiwi-cevap Gelen Kutusu butonuna dokunarak sorulan soruları görebilirsiniz. Cevap vermek istediğiniz sorunun üzerine dokunarak sorulan soruya cevap verebilirsiniz. Sorulan sorulardan beğendiğiniz soruları kiwi-resoru seçeneği ile kendiniz de sorabilirsiniz. Sorulan sorulara verilen cevapları görmek için kiwi-cevaplar simgesine dokunabilirsiniz.

kiwi-cevap-ver

Kiwi’de Kişi Nasıl Takip Edilir?

Kiwi’de facebook listenizdeki kişileri takip edebileceğiniz gibi çevrenizde soru soran kişileri de takip edebilirsiniz. Eğer çevrenizde bulunan bir kişi sorduğu soruyu açık bilgileri ile sormuşsa soru soran kişinin ismine dokunarak kişinin sayfasına gidebilirsiniz. Kişi sayfasına girdikten sonra Takip Et butonuna dokunarak kişiyi takip edebilirsiniz.

Kiwi’de Kişi Nasıl Engellenir ?

Kiwi‘de bir kişiyi engellemek istiyorsanız o kişinin profil sayfasına gidiniz. Daha sonra sağ üst köşede yer alan kiwi-ayar 3 noktaya dokunun. Açılan menüden Kullanıcıyı Blokla seçeneğini seçin. Böylece kişi engellenmiş olacaktır.

Kiwi Hesabı Nasıl Silinir ?

Kiwi ana ekranında iken sağ üst köşede yer alan kiwi-ayar 3 noktaya dokunun. Açılan menüden Ayarlar menüsünü seçin.  Sayfanın en altında yer alan Hesabı Sil seçeneğini seçin. Uygulama sizi kiwi sayfasına yönlendirecektir. Burada facebook hesabınızla bağlanın ve hesabınızı silme işlemini onaylayın.

 

Aşağıdaki linklerden Kiwi Android ve iOS uygulamalarını indirebilirsiniz.

 

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık