Birçok android telefon kullanıcısı, telefonundan daha yüksek oranda verim alabilmek için telefonuna root yapmaktadır. Yapılan root işlemi sonrasında farklı android versiyonlar isteyen uygulamaların ve oyunların hepsi telefonunuzda çalışır duruma gelecektir. Kısacası root ile telefonunuza tam yönetici olarak giriş yapabilirsiniz.

Root işlemini yapmak için bir çok program bulunmaktadır. Ancak araştırmalarımıza göre en kolay ve sorunsuz şekilde root işleminin Kingo Android Root ile yapıldığını gördük. Kingo Android Root kullanımını sizlere anlatacağız.

Kingo Android Root programı Samsung, Lg, Sony, Htc, Asus, Huawei, Acer, Lenovo, Motorola gibi hemen tüm cep telefonu markası ve birçok modeli ile uyumudur. Tek yapmanız gereken programı bilgisayarınıza kurup usb ile telefonu bilgisayara bağlamak ve root için onay vermektir. Artık telefonunuz rootlanmış olacaktır.

Kingo Android Root’un uyumlu olduğu marka ve modeller için tıklayınız.

Kingo Android Root programını indirmek için tıklayınız.

 

Adım Adım Root işlemi :

1.Öncelikle yukarıdaki linkten pc’ye Kingo Android Root programını yükleyin.

2.Yüklediğiniz setup dosyasını çalıştırın ve programı bilgisayara kurun.

3.Telefonunuzun Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri bölümünden “USB Hata Ayıklaması” seçeneğini aktif hale getirin.

usb-hata-ayiklama

4.USB kablosu yardımı ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve Kingo Android Root programını çalıştırın.

5. Kingo Android Root cihazınızı algılayacak ve model bilgisini size sunacak. “ROOT” yazısına tıklayın ve bekleyin.

kingo_root_1

6.Artık telefonunuz rootlanmış olarak açılacaktır.

kingo_root

 

Not: Telefona root yapmak, telefonunuzun garanti kapsamı dışına çıkmasına sebep olur. Ayrıca root işlemi sonrası telefonunuzda yazılımsal veya donanımsal hatalara sebep olabilir. Eğer bunları kabul ediyorsanız telefonunuza root yapınız. Buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Oluşacak hatalardan teloji.com sorumlu değildir.

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık