Telefonunuza gelen Whatsapp ve diğer mesajları kilit ekranında cevaplayabilirsiniz. Eğer telefonunuzda kilit ekranında mesaj içeriğini gizleme özelliği pasif durumdaysa, whatsapp, messenger, instagram, X, sms ve diğer mesajları kilit ekranında, telefon kilidini açmadan cevaplayabilirsiniz.

iOS işletim sistemini kullanan iPhone‘larda ekran kilidi olsa bile, whatsapp ve diğer mesajları kilit ekranında cevaplayabilirsiniz. Ancak Android telefonlarda kilit ekranında mesaj cevaplayabilmeniz için ekran kilidinin olmaması gerekmektedir. Android cihazlarda, parmak izi, desen veya pin ile ekran kilidi koruması varsa kilit ekranında mesaj cevaplayamazsınız. iPhone kilitliyken mesaj cevaplama ise mümkündür.

iPhone’da Kilit Ekranında Mesaj Cevaplama

  • iPhone’da kilit ekranında mesaj cevaplamak için öncelikle bildirimlerin kilit ekranında görünür olması gerekmektedir.
  • Ayarlar > Bildirimler yolunu izleyip Önizlemeleri Göster seçeneğine dokunun ve Her Zaman seçeneğini seçin.

iphone onizlemeleri goster

  • Eğer sadece Whatsapp veya başka bir mesaj uygulaması için bunu yapmak istiyorsanız, Ayarlar > Bildirimler yolunu izleyin ve listeden önizlemesini açmak istediğiniz uygulamayı seçin. Örneğin: Whatsapp’ı seçin ve Önizlemeleri Göster seçeneğine dokunup Her Zaman seçeneğini seçin.
  • Artık telefonunuza mesaj geldiği zaman, kilit ekranında mesaja basılı tutup veya sola doğru çekip Göster seçeneğini seçerek mesajı cevaplayabilirsiniz.

whatsapp kilit ekraninda mesaj cevaplama

Eğer tüm mesajlaşma uygulamalarından gelen mesajları kilit ekranında cevaplayabilmek istiyorsanız, yukarıda anlattığımız gibi Bildirim ayarları bölümünden önizlemeleri her zaman göster seçeneğini seçin. Eğer sadece Whatsapp veya başka bir mesajlaşma uygulaması için kilit ekranında cevaplama yapmak istiyorsanız, Bildirim ayarlarını kapalı olarak ayarlayıp, istediğiniz uygulamanın bildirim önizlemesini her zaman olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Paylaş

Yorumdan çık