Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan akıllı tartılar, günden güne daha gelişmiş versiyonlarıyla üretilmektedir. Bu cihazlar, kilo ölçümü yapmanın yanı sıra vücudunuz hakkında yağ, kas, sıvı analizi gibi pek çok bilgiyi verecek özelliklere sahiptir. Pratik bir kullanıma sahip olan akıllı tartılar sayesinde günlük hayatta kolaylıkla vücut değerlerinizi takip edebilirsiniz. Bu sayede anlık olarak analiz yapmanız ve bedeninizdeki değişiklikleri rahatlıkla gözlemleyebilmeniz mümkün hale gelecektir.

Vücut analiz tartıları ihtiyaca göre farklı ölçüm özellilerine sahip olarak üretilirler. Kendiniz için en uygun tartıyı seçmek istiyorsanız, öncelikle hangi değerleri takip etmek istediğinizi belirlemelisiniz. Bu ölçümde yalnıza kilo değil; yağ, kas, sıvı, kemik analizlerinin de önemli olduğunu unutmayın. Vücudunuzda hangi değerin ne oranda bulunduğunu gözlemlemek için akıllı tartıların özelliklerine göre en uygun olanı cihazı belirleyebilirsiniz.

Kişisel Akıllı Tartı Seçimi Nasıl Yapılır?

Sağlıklı yaşam hedeflerinizi belirlemek için bedeninizi tanımanız oldukça önemlidir. Bunu yapabilmenin en pratik yollarından biriyse akıllı tartı kullanmaktır. İstediğiniz an yalnızca birkaç dakika içerisinde vücut değerlerinizi kolaylıkla ölçebilirsiniz. Fakat kişisel bir tartı satın alacaksanız bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı hususlardan bahsedebiliriz.

Akıllı tartı seçimi yaparken önceliğiniz, hassas ve güvenilir sonuçlar veren bir cihaz tercih etmek olmalıdır. Vücut değerlerinizi doğru bir şekilde ölçen cihazlardan yüksek oranda verim alabilirsiniz. Bu alanda, Diyetisyenlerin önerdiği ve kullandığı #1Numaralı vücut analiz tartı markası olan Tartı Tanita, pek çok değeri en yakın doğrulukta kolayca ölçer.  Kilo, yağ, sıvı oranı, kas kütlesi ve daha birçok parametreyi saniyeler içerisinde gözlemleyerek günlük yaşamınızı şekillendirebilirsiniz.

Günlük Kullanımda Hangi Özelliklerine Göre Akıllı Tartı Alınmalı?

Vücut kompozisyonu hakkında bilgi sahibi olmak için akıllı tartı kullanmak oldukça avantajlıdır. Bu cihazlar özellikle pratik bir kullanıma sahip olmasıyla birçok kişi tarafından tercih edilir. İdeal yağ, sıvı ve kas değerleri ölçen akıllı tartılar, kullanıcıların iyi yaşam yolculuğunda en büyük motivatörü.

Akıllı tartı satın alırken kullanım alanınızı belirlemesiniz. Örneğin; profesyonel bir şekilde spor yapıyorsanız, Tartı Tanita’nın en gelişmiş BIA teknolojisine sahip Tanita BC 601 Golden modeliyle, fiziksel durumunuzun kapsamlı bir haritasını çıkarabilir, bu sayede vücut ölçülerinizi en doğru şekilde takip edebilirsiniz. Yağ oranı, kas ve kemik kütlesi gibi değerleri en yakın doğrulukta ölçeceğiniz cihazlardan maksimum verimi alabilirsiniz.

Tartı Tanita’nın sizi hedeflerinize ulaştıracak en uygun tartıyı seçebileceğiniz bir uygulaması mevcut. Buraya ( https://www.tarti.com/tarti-secim-sihirbazi ) tıklayarak kendinize en uygun akıllı tartıyı kolayca seçebilirsiniz.

Akıllı Tartılar Nasıl Doğru Ölçer?

Akıllı tartıların vücut değerlerini nasıl doğru ölçtüğü, merak edilen konular arasındadır. Bu cihazlar tartıya çıktığınız an tüm bedeninize ufak çaplı bir elektrik akımı gönderir. Ardından bu elektrik sinyalinin vücudunuzda ne derece hızla hareket edebildiğini saptar. Bu sayede akımın hızı; kas, su, kemik ve yağ yüzdesini kolayca tespit eder. Akım, kas ve sudan daha hızlı geçtiği için bu değerleri daha hızlı görüntülerken kemik ve yağda görüntüleme süresi nispeten daha uzun sürebilir.

Ölçüm cihazlarında çoğunlukla iki ila dört adet elektrot mevcuttur. Bu elektrotlar, akımı ayağınızın alt kısmından bedeninize doğru gönderir ve bu şekilde sonuçları analiz eder. Akımın hareket hızına bağlı olarak vücutta hangi oranda kemik, yağ ve kas kütlesi olduğunu tahmin etmek için çeşitli denklemler kullanılır. Yaşınız, kilonuz ve boyunuza göre akıllı tartı bu değerlerin fazla ya da az olduğunu belirler.

Akıllı Tartılar Vücut Yağ Oranını Ölçer Mi?

Akıllı tartılar günümüzde vücut analizi için oldukça kullanışlı bir araçtır. Bu cihazlar geleneksel olanların aksine yalnızca kiloyu ölçmekle kalmaz, aynı zamanda vücut kompozisyonunu da belirler. Ürünün en avantajlı özelliklerinden biri de yağ ölçümü yapmasıdır. Bu veriler sonucu kullanıcı nasıl beslenmesi gerektiği konusunda fikir edinebilir ve düzenli olarak ölçüm yaparak vücudundaki yağ oranını takip edebilir.  Fakat yağ ölçümü konusunda yaş, cinsiyet, boy ve kilo gibi birçok faktör etkilidir.

Tartı Vücut Hedeflerine Ulaşırken Nasıl Motive Eder?

Vücudunuzu tam anlamıyla tanımak, yaşamınızı şekillendirmeniz açısından oldukça kritiktir. Sağlıklı vücut hedefleri belirlemek ve bunu sürdürülebilir hale getirmek için vücut parametleriniz hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu konuda profesyonel bir destek almanın yanı sıra her an elinizin altında olan akıllı tartıyla da değerlerinizi takip edebilirsiniz. Akıllı tartılar sayesinde istediğiniz an sahip olduğunuz yağ, sıvı, kas ve diğer verilere hızlıca ulaşmanız mümkündür.

Akıllı ölçüm cihazları vücut hedeflerine ulaşırken motivasyonunuzu artırır. Günlük, haftalık ya da aylık olarak ölçülen veriler doğrultusunda kullanıcı yağ azalması veya kas artışı gibi hedeflerine daha emin adımlarla ilerleyebilir. Bu göstergeler sayesinde hedeflerinize ne kadar yaklaştığınızı takip edebilir ve kendinizi motive edebilirsiniz. Ayrıca takip ettiğiniz verilerle beslenme ve spor alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık