Özellikle yeni hat alan kişiler kendi numaralarını hatırlamakta zorlanmakta ve kendi telefon numaramı nasıl öğrenebilirim diye sormaktadırlar. Bu yazımızda kendi telefon numaranızı hem kod ile öğrenmeyi hem de iPhone ve Android telefonların rehber kısmından numaranızı öğrenmeyi anlatacağız. Anlattığımız tüm numara öğrenme yöntemleri operatör fark etmeden Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom için geçerlidir.

Kendi cep telefonu numaramı nasıl öğrenebilirim sorusunun en basit çözüm yolu arama ekranına kendi telefon numaranı öğrenme kodu olan *101# tuşlaması yapmaktır. Android veya iPhone ayrıca Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinden hangisini kullanırsanız kullanın *101# tuşlamasıyla kendi cep telefonu numaranızı öğrenebilirsiniz. Bunun için telefonunuzda arama ekranını açın, *101# yazın ve arama tuşuna basın. Birkaç saniye bekledikten sonra telefon ekranında kendi telefon numaranızı göreceksiniz.

kendi telefon numarani ogrenme kodu

Yukarıda anlattığımız yöntem dışında telefonun Arama ekranında Kişiler bölümünden de kendi Telefon Numaranıza bakabilirsiniz.

iPhone’da Kendi Telefon Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

iPhone’da Arama ekranını açın ve Kişiler sekmesine gelin. Burada en üstte yer alan Adınıza dokunduğunuz zaman telefon numaranızı görebilirsiniz.

kendi telefon numarani ogrenme iphone

Android’de Kendi Telefon Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Samsung, Huawei, Xiaomi, Sony, LG, Oppo, Nokia gibi Android telefonlarda, telefon numaranızı öğrenmek için Telefon simgesine dokunun ve Kişiler sekmesine gelin. Sayfanın en üst kısmında Profilim yazısı altında adınızı ve telefon numaranızı görebilirsiniz.

kendi telefon numarani ogrenme android samsung

Whatsapp ile Telefon Numarası Öğrenme

Eğer telefonunuzda Whatsapp kullanıyorsanız, Whatsapp’ın Ayarlar bölümünden telefon numaranızı öğrenebilirsiniz. Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesine gelin. Profil fotoğrafınızın üzerine dokunun. Açılan detay sayfasında cep telefonu numaranızı görebilirsiniz.

kendi telefon numarani ogrenme whatsapp

Paylaş

Yorumdan çık