Google’ın en son gerçekleştirmiş olduğu Pixel 6 lansman etkinliği sırasında bir katlanabilir cihaz tanıtması bekleniyordu, ancak bu gerçekleşmedi. Şimdi Google’ın katlanabilir Pixel‘inin 2022‘de gelmesi bekleniyor. Yeni cihaz hakkında birçok bilgi de ortaya çıkmaya başladı. Gelin isterseniz bu bilgiler nelermiş bakalım.

9to5Google tarafından gerçekleştirilen bir APK sökme işlemine göre, Google’ın yaklaşmakta olan katlanabilir Pixel cihazı, Google Pixel 6 serisinde bulunan aynı güçlendirilmiş kamera sistemine sahip olmayacak. “APK Insight” ekibi, katlanabilir Pixel telefonun Pixel 5‘te bulunan aynı 12.2MP ana kamerayı kullanacağını keşfetti. Bu, yeni Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’da bulunan 50MP GN1 sensörü yerine Sony IMX363’ın kullanılacağını gösteriyor. Ayrıca Sony IMX386’nın da bu cihazda, ultra geniş kamera için kullanılması bekleniyor.

Bu iki kameraya ek olarak, Pixel 5 ve Pixel 6’da (Pro olmayan) 8MP selfie kamerası olan çift IMX355 sensörünün de bu cihazda selfie kamerası olarak kullanılacağı söyleniyor. Katlanabilir Pixel’in çift selfie kamerasına sahip olacağına inanılıyor: biri cihaz katlanmışken harici bir ekranda, diğeri ise cihaz açıldığında iç ekranda olacak.

Tüm bunlarla birlikte cihazın 2022’de tanıtılması bekleniyor. Kamera APK’sının kodunda belirtilen “isPixel2022Foldable” buna kanıt olarak gösteriliyor. Pixel 4 ve Pixel 4 XL’e ait kodda “IsPixel2019” yazdığı için bu cihazın 2022’de tanıtılması bekleniyor.

Tabletler, katlanabilir cihazlar ve ChromeOS cihazlar için optimize edilmiş bir Android 12 sürümü olan Android 12L‘nin tanıtımı için 2022’nin birinci çeyreği hedefliyor. Bu etkinlikte veya bu etkinlikten kısa bir süre sonra katlanabilir pixel modelini görebiliriz.

Paylaş

Yorumdan çık